Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Agregátor zpráv Microsoft News funguje i v Česku

  • ČTK
  • 25. 03. 2019 00:00

Přední světový producent softwaru Microsoft začal v Česku nabízet svou službu Microsoft News. Agregátor zpravodajství bude uživatelům poskytovat novinky ve spolupráci s domácími i zahraničními tituly, a to včetně regionálních novin Deník a partnerů Vltava Labe Media, časopisů z nakladatelství Burda Praha, agentury ČTK a brzy i dalších.

Dodávané zprávy nejprve zkontroluje robot a roztřídí podle kategorií, aktuálnosti, tématu a dalších kritérií. Poté se dostanou k editorům Microsoftu, kteří je vybírají, editují a prezentují čtenářům v průběhu celého dne. K dispozici jsou pak nejenom na webu MSN.com, ale i prostřednictvím aplikací pro Android, iOS a Windows 10 a programů Skype a Outlook a konzole Xbox.

Microsoft zpravodajství zprostředkovává přes 23 let. Jeho Microsoft News globálně využívá téměř půl miliardy lidí ve 140 zemích a je k dispozici v 28 jazycích. Spolupracuje s více než 1.200 vydavateli, kteří produkují přes 4.500 titulů. Každý den Microsoft News dostává přes 170.000 článků, videí, fotografií a dalších forem zpravodajství. Udává, že za poslední čtyři roky tak vydavatelům vydělal přes 750 milionů dolarů, z toho loni přes 200 milionů.

V Česku články z jiných zdrojů nabízí místní internetová jednička Seznam.cz. Má za to podíl z inzerce, kterou vydavatelé distribucí k většímu počtu čtenářů získají. Své Google News zde provozuje také americký online gigant Google.