Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Agregátor zpráv Microsoft News funguje i v Česku

  • ČTK
  • 25. 03. 2019 00:00

Přední světový producent softwaru Microsoft začal v Česku nabízet svou službu Microsoft News. Agregátor zpravodajství bude uživatelům poskytovat novinky ve spolupráci s domácími i zahraničními tituly, a to včetně regionálních novin Deník a partnerů Vltava Labe Media, časopisů z nakladatelství Burda Praha, agentury ČTK a brzy i dalších.

Dodávané zprávy nejprve zkontroluje robot a roztřídí podle kategorií, aktuálnosti, tématu a dalších kritérií. Poté se dostanou k editorům Microsoftu, kteří je vybírají, editují a prezentují čtenářům v průběhu celého dne. K dispozici jsou pak nejenom na webu MSN.com, ale i prostřednictvím aplikací pro Android, iOS a Windows 10 a programů Skype a Outlook a konzole Xbox.

Microsoft zpravodajství zprostředkovává přes 23 let. Jeho Microsoft News globálně využívá téměř půl miliardy lidí ve 140 zemích a je k dispozici v 28 jazycích. Spolupracuje s více než 1.200 vydavateli, kteří produkují přes 4.500 titulů. Každý den Microsoft News dostává přes 170.000 článků, videí, fotografií a dalších forem zpravodajství. Udává, že za poslední čtyři roky tak vydavatelům vydělal přes 750 milionů dolarů, z toho loni přes 200 milionů.

V Česku články z jiných zdrojů nabízí místní internetová jednička Seznam.cz. Má za to podíl z inzerce, kterou vydavatelé distribucí k většímu počtu čtenářů získají. Své Google News zde provozuje také americký online gigant Google.