AKA pouští kancelář, ušetří čtvrt milionu ročně

Sídlo agenturního spolku se přesouvá z Vinohrad na Pankrác, tým bude pracovat z domova.

Marek Hlavica. Foto: David Bruner

„Dovršili jsme proces postupné sublimace kanceláří,“ říká ředitel AKA Marek Hlavica. Foto: David Bruner

Asociace komunikačních agentur (AKA) opouští svou fyzickou kancelář na pražských Vinohradech v Mánesově ulici a její dvoučlenný tým bude fungovat z domova. „Tímto krokem jsme dovršili proces postupné sublimace kanceláří. Před pěti lety se AKA stěhovala z velkorysých prostor za Národním divadlem do dvou místností na Vinohradech. Jarní lockdown ukázal, že i ty jsou nadbytečné,“ říká Marek Hlavica, ředitel AKA.

Profesní spolek tuzemských firem činných v oblasti marketingu své sídlo umístí do prostor Vysoké školy kreativní komunikace (VŠKK) na Pankráci, kde uskladní materiál a administrativní podklady. Adresou AKA pro zasílání a fakturaci tak od 1. října je Na Pankráci 420/54, 140 00 Praha 4 – Nusle. Tam AKA může využívat volných tříd mimo výuku pro své akce, kancelářského zázemí a kavárny. Na novou adresu se také přestěhuje sídlo spolku a dceřiných společností ARAs a Effiground.

AKA vznikla v době, kdy sídlo asociace spoluvytvářelo její status ve společnosti. Příkladem byly zahraniční profesní spolky. „V místnosti s velkým stolem, kde mohlo zasednout pětadvacet lidí, se scházeli členové prezidia jednou měsíčně, každý člen aparátu měl svoji kancelář,“ vzpomíná na historické prostory ředitel Hlavica. „Na pavlač starého domu se chodilo klábosit a pokuřovat. S příchodem elektronické komunikace se ale začal vytrácet smysl rozlehlých prostor určených ke scházení,“ doplňuje.

Ke změně před pěti lety vedly nejen možnosti elektronické komunikace, ale také snaha po efektivním hospodaření spolku. Také současný přechod do virtuálního fungování přinese podle Hlavici úsporu čtvrt milionu korun ročně.