V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

AKA zakládá pro asistentky Klub dobrých duší

Asistentka v nervu. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Asistentka v nervu. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Oborová Asociace komunikačních agentur (AKA) se utvořila Klub dobrých duší, určený pro asistentky ředitelů, office manažerky a další ženy coby neviditelné hrdinky každodenní práce v agenturách. Klub se má scházet několikrát do roka při kulturních nebo společenských akcích, na něž má navázat výměna zkušeností. „Pokud se objeví poptávka, bude se věnovat i vzdělávání,“ informoval výkonný předseda AKA Marek Hlavica. První akcí klubu bude návštěva výstavy českého impresionismu na Pražském hradě s následným posezením v kavárně Kajetánka. Na něm by se mělo diskutovat o dalším programu klubu.

 

Logo nové iniciativy Klub dobrých duší

Logo nové iniciativy Klub dobrých duší

Iniciativu přivítala většina ředitelů agentur. „Když všechno funguje, jsou asistent, asistentka, office manažer či manažerka neviditelní. Zato jakmile se cokoli zadrhne, hned jsou na ráně. Klub je výrazem uznání za ne vždy právě vděčnou práci,“ říká prezident AKA Jan Binar. „Kreativci se scházejí v klubech, ředitelé v různých radách a orgánech. Kdekdo se potkává na konferencích, školeních, večírcích. Dobré duše mají večírky leda tak na starosti,“ doplnil Hlavica.

„Pro vnitřní chod agentur jsou přitom dobré duše v pozadí nepostradatelné. Hektické prostředí komunikace vyžaduje schopné a empatické back office manažerky s velmi širokým záběrem. O jejich přínosu se v agentuře se nepochybuje, ale karierní rozvoj nebo posilování kompetencí jako by se jich netýkaly,“ shrnuje výkonný předseda AKA.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/mediar.cz/www/mediar.cz/wp-content/themes/mediar/pages/article-detail.php on line 131