Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Akční film Hasiči porazil show Talent, zůstal ale za očekáváním Novy

Včerejší Hasiči byli úvodním snímkem k chystanému seriálu, který ale stanice nakonec nedokončila.

Hodinový akční film Hasiči získal na Nově v neděli po osmé večerní 1,52 milionu diváků, konkurenční Prima k osmému, dvouhodinovému pokračování show Česko Slovensko má Talent 1,34 milionu diváků. Nova sice vyhrála.

Stejně jako před dvěma týdny v případě Policie Modrava, také včerejší Hasiči (režie Jiří Chlumský, v hlavní roli Hana Vagnerová, protagonistka mj. seriálu Expozitura) byli úvodním snímkem k chystanému seriálu, který ale stanice nakonec nedokončila.

V cílové skupině diváků ve věku 15-54 let, na kterou Nova cílí reklamu, zůstali Hasiči za očekáváním, které si stanice vytýčila jako ideální pro hlavní večerní vysílací čas - dosáhl podílu na sledovanosti 38 %, plán skupiny Nova je celoroční průměr mezi 40 a 45 %. Talentová show na Primě přitáhla včera v této „mladší“ skupině 34 % diváků.

Následnou rodinnou komedií Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli sledovalo na Nově 0,97 milionu diváků, její podíl v cílové skupině 15-54 let činil 34 %. Nedostal se do top 10 nejsledovanějších pořadů minulého týdne, stejně jako premiéra České televize Kráska a netvor 1950, která šla včera od 20 hodin na ČT1.

V žebříčku top 10 nejsledovanějších nezpravodajských pořadů minulého týdne se ovšem ČT1 mezi Hasiče a Talent vklínila dalším dílem seriáliu Vyprávěj, ten v pátek oslovil 1,4 milionu diváků.