Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Aktivista Penc spustil na MDŽ vysílání internetové Kozí televize

Živý přenos z pastvy z Pencovy usedlosti v Milkovicích na Jičínsku má propagovat chov koz a život s nimi.

  • ČTK
  • 09. 03. 2011 17:32

Aktivista a chovatel koz Stanislav Penc v úterý spustil živé vysílání internetové Kozí televize. Její hlavní vysílací náplní bude živý přenos z pastvy koz a oslů z Pencovy usedlosti v Milkovicích na Jičínsku. „Kozí televize má být alternativou k dnešnímu pojetí vysílání většiny televizí,“ řekl dnes ČTK Penc.

Televize má podle něj propagovat chov koz a život s nimi. Vysílání na adrese www.tvkozy.cz zatím spočívá v tom, že jedna pohyblivá kamera sleduje dění na pastvě. Penc kameru během dne přenáší na různá místa. Vysílání hodlá Penc postupně doplnit záznamem hudebních produkcí z dřívějších Kozích mejdanů v Milkovicích.

„Dalším zpestřením budou krátké reportáže a komentáře k současnému společenskému dění. Televize je otevřena všem nápadům a již vytvořeným filmům, klipům a videoprogramům,“ řekl Penc. Úterý 8. března si ke spuštění televize podle svých slov vybral záměrně, protože na něj připadá 100. výročí vzniku Mezinárodního dne žen. Penc v současné době chová 28 koz a čtyři osly.

V minulých měsících Penc vedl spor s Úřadem pro ochranu osobních údajů. Úřad s ním vedl přestupkové řízení za to, že zveřejnil osobní údaje zhruba 770 tisíc osob, které obsahuje databáze Státní bezpečnosti EZO (Evidence zájmových osob StB). V lednu úřad řízení zastavil.