Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Aktuálně.cz povede Pazderka, Tomášek odchází

Josef Pazderka. Foto: Filip Singer

Josef Pazderka je trojnásobným držitelem Novinářské ceny, v Economia pracuje od listopadu 2016. V minulosti působil jako humanitární pracovník obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni, mimo jiné v Čečensku. Následně pobýval jako reportér a zahraniční zpravodaj České televize v Rusku (2006 až 2010) a v Polsku (2012 až 2016), odkud pokrýval také dění v Pobaltí, Bělorusku a na Ukrajině. Vystudoval historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a rozvojová studia na Oxford Brookes University ve Velké Británii. Foto: Filip Singer

V čele zpravodajského webu Aktuálně.cz stane od 1. dubna Josef Pazderka. Dosavadní šéfredaktor Pavel Tomášek z Aktuálně.cz i mediálního domu Economia Zdeňka Bakaly po dohodě odchází. Dnes to oznámil vydavatel. Tomášek patřil před 13 lety mezi zakladatele Aktuálně.cz, tehdy ještě po portálem Centrum.cz. Šéfredaktorem byl posledních šest let. Pazderka hodlá na webu nabízet čím dál víc obsahu formou videa. „Má za úkol tuto strategii společně s šéfem týmu multimédií Filipem Černým dále rozvíjet,“ oznámila Economia. Pazderka i Černý přišli před časem z České televize – Pazderka je od listopadu 2016 Tomáškovým zástupcem, Černý od září 2017 řídí multimediální hub Economie.