Aktuálně.cz přidává podcasty Viziny a Doležala

Petr Vizina hodlá představovat „inspirující osobnosti, které v intimnějším povídání ukážou osobnější rozměr“, Miloš Doležal chce „ohledávat ‚českou duši‘ v mlýnku 20. století“.

Petr Vizina

Petr Vizina

Zpravodajský deník Aktuálně.cz vydavatelství Economia nabízí od ledna kromě textového a obrazového obsahu nově zvukové podcasty. Tematicky se řadí do kulturní rubriky vedenou Danielem Konrádem a provázet jimi budou novinář a moderátor Petr Vizina a spisovatel Miloš Doležal. Vizinův podcast nese název Na dotek, Doležalovy díly se nazývají Na cestě. Oba jsou sponzorované.

„Oba naše podcasty mají sponzory - v případě Petra Viziny jde o Galerii hlavního města Prahy a online knihkupectví Kosmas. U Miloše Doležala pak o brněnské nakladatelství Host,“ přiblížil na dotaz Médiáře šéfredaktor Aktuálně.cz Josef Pazderka. „Všichni partneři mají autorům možnost nabídnout do podcastu jednou za měsíc něco ze své produkce k nezávislému zpracování. Za to dostanou možnost být - opět jednou za měsíc - prezentováni v rámci sponzorovaného článku na Aktuálně.cz, uvádějícího tento konkrétní podcast,“ popsal.

„Můj podcast chce představit inspirující osobnosti, které v intimnějším povídání ukážou osobnější rozměr,“ nechal se slyšet Vizina. Ten posledních 10 let vedl kulturní rubriku ve zpravodajství České televize, odkud se nedávno rozhodl odejít. Předtím psal pro Lidové noviny i Hospodářské noviny, k tomu koncertuje a moderuje.

„Můj podcast může být jakousi zvukovou kronikou mezních událostí i příběhů našeho národa, volným ohledáváním ‚české duše’v mlýnku 20. století,“ tvrdí Doležal, spisovatel a publicista, který byl léta redaktorem stanice Vltava Českého rozhlasu.