Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Albatros Media kupuje nakladatelství Domino

Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media

Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media

Nakladatelský dům Albatros Media Jaroslava a Silke Horákových pokračuje ve své akviziční expanzi a ve středu 17. dubna koupil od Karin Lednické 100% obchodní podíl v nakladatelství Domino. To je českým čtenářům nejvíc známo na poli detektivních románů a thrillerů. Právě tyto žánry jsou mezi čtenáři jedněmi z nejpopulárnějších a akvizicí Domina tak Albatros Media pokračuje v posilování pozice v segmentu fiction pro dospělé.

„Vkus čtenářů se sice mění, ale krimi u nás dlouhodobě patří k nejoblíbenějším žánrům. Detektivky jsou pro čtenáře atraktivní a představují setrvale rostoucí segment literatury. Současná krimi už navíc není jen odpočinkovým čtením, řeší palčivé společenské problémy, a dostávají se do ní i témata jakými jsou terorismus, migrační krize nebo kybernetické útoky. Portfolio nakladatelství Domino je navíc širší a v jeho produkci jsou zastoupeny i další výrazné žánry, například společenské romány,“ míní generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec.

Koupě nakladatelství Domino je třináctou akvizicí nakladatelského domu Albatros Media, kterému by měla přinést zvýšení konsolidovaného ročního obratu na zhruba 1 miliardu Kč. Součástí transakce je dohoda o dalším využívání značky Domino. Albatros Media tak bude i nadále pokračovat ve vydávání titulů pod značkou Domino. Cena transakce nebude po dohodě obou stran zveřejněna.

Nakladatelský dům Albatros Media za poslední tři roky navýšil produkci detektivek a thrillerů zhruba o třetinu a chce v ní dál posilovat. Mimo jiné i díky akvizici Domina. „Do našeho portfolia přibydou zvučná jména, jakými jsou Michael Connelly, Jeffery Deaver, Sharon Bolton, Steve Berry nebo Lisa Jackson,“ dodává ředitel Kadlec. K vydání novinek od všech zmíněných autorů dojde ve druhé polovině roku 2019.

„Zázemí silné nakladatelské skupiny Albatros Media nám umožní mnohem efektivnější práci s našimi autory a přinese lepší možnosti pronikání našich titulů k čtenářům. A to nejen v rámci žánru krimi, ale také v rámci naší ediční řady Inteligentních románů pro inteligentní ženy nebo společenských románů literárnějšího charakteru,“ věří Karin Lednická, zakladatelka a dosavadní majitelka Domina.

Ta firmu založila v roce 1997 a v současné době produkuje ucelenou škálu podžánrů kategorie krimi literatury: tradiční thrillery i psychothrillery, napínavé příběhy s historickou zápletkou, procedurální i noirové romány i žánrovou literaturu se společenským či politickým přesahem. Kromě edice Napětí, která tvoří nejvýznamnější část produkce, vydává Domino i společenské romány s vyššími literárními ambicemi.

Produkce nakladatelského domu Albatros Media pokrývá přes 17 % nakladatelského trhu v Česku. Každoročně uvede na trh více než 2.000 nových knih. Vedle 15 samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Motto, XYZ, CPress, ComputerPress, BizBooks, Edika, Management Press, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad a Panteon) vlastní Albatros Media také stoprocentní podíl v distributorech elektronických knih eReading.cz a Palmknihy a vydává knihy též v rámci partnerského projektu Edice České televize.