V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Albatros Media kupuje nakladatelství Fragment

Nakladatelská skupina učinila sedmou akvizici za poslední čtyři roky.

Nakladatelská společnost Albatros Media koupila 100% podíl v konkurenční firmě Fragment, kterou dosud napůl vlastnili Jan Eisler a Pavel Nýč. Předmětem akvizice byla česká firma Nakladatelství Fragment i sesterská slovenská Vydavateľstvo Fragment. Značka Fragment má v portfoliu skupiny Albatros Media zachována. Eisler a Nýč mají dál pracovat s Albatrosem.

Co vydává Fragment

Nakladatelství Fragment se zaměřuje na původní i převzaté tituly zejména z oblasti populárně naučné literatury, beletrie pro děti a mládež a leporel pro nejmenší. Dále vydává doplňkové učebnice, slovníky a turistické průvodce. Nemalá část produkce je věnována i populárně naučné literatuře a beletrii pro dospělé čtenáře. Prostřednictvím svého Knižního klubu Fragment nabízí svou produkci přímo čtenářům v mateřských a základních školách po Česku.

Albatros Media loni utržila asi 450 milionů Kč, spojení s Fragmentem jeho zvýší konsolidovaný roční obrat na zhruba 600 milionů Kč. V oblasti literatury pro děti a mládež bude zabírat zhruba půlku tuzemského trhu. Celkově produkce skupiny Albatros zabírá 13 % českého knižního trhu, ročně skupina vydává zhruba 1.000 titulů.

Nákup Fragmentu je sedmou takovou transakcí za poslední čtyři roky - jen letos už Albatros koupil B4U Publishing a Management Press. Vedle 12 samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, CPress, Computer Press, BizBooks, Edika, Management Press, B4U Publishing a nyní Fragment) nyní vlastní většinový podíl v prodeji elektronických knih eReading.cz a vydává knihy též v rámci partnerského projektu Edice České televize.