Albatros Media kupuje Panteon, kvůli Jonassonovi

Nakladatelský dům Albatros Media Jaroslava a Silke Horákových pokračuje v akviziční expanzi a v pátek 12. října přikoupil další firmu, a to Nakladatelství Panteon. Zakladatelem a majitelem nakladatelství Panteon byl Roman Schmidt. Akvizice Panteonu je 13. akvizicí skupiny. Naposledy se kupovalo Nakladatelství Vyšehrad, letos v březnu. Akvizice Panteonu přinese Albatros Media zvýšení konsolidovaného ročního obratu zhruba na 1 miliardu Kč. Panteon se stává 16. nakladatelstvím skupiny Albatros Media.

Aktuálním krokem Albatros Media pokračuje v dlouhodobé strategii posílit pozici v segmentu fiction pro dospělé. Panteon je českým čtenářům známý především díky bestsellerovým titulům švédského autora Jonase Jonassona Analfabetka, která uměla počítat, Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) a především Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Hlavním důvodem, proč Albatros koupil Panteon, je právě licence na vydávání Jonassonových titulů. První jeho román Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, vyšelv Česku v roce 2012 a dosud se ho tu prodalo přes 150.000 výtisků. Pokračování největšího autorova bestselleru Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět vydá Panteon v únoru 2019 už jako člen Albatros Media.

„Nerad bych ale opomenul také další zajímavé a oceňované autory a autorky, které díky akvizici Panteonu obohatí naše portfolio. Patří mezi ně Malcolm Mackay, Christofer Carlsson, Olivier Truc, Dolores Redondo nebo Denise Mina,“ říká Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media.

Skupina Albatros Media dosáhla loni konsolidovaných tržeb kolem 900 milionů Kč. Její produkce pokrývá 17 % nakladatelského trhu v Česku, každoročně uvede na trh více než 2.000 nových knih. Vedle 16 samostatných nakladatelství (Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, CPress, Computer Press, BizBooks, Edika, Management Press, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad a nyní Panteon) vlastní Albatros Media též 100% podíl v distributorech elektronických knih eReading.cz a Palmknihy a vydává knihy i v rámci partnerského projektu Edice České televize.