V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Albert rozšiřuje „masovou“ spolupráci

Podpis memoranda zleva Petr Pavlík (Albert), Zdeněk Jandejsek (Rabbit), Jesper Lauridsen (Albert), Marian Jurečka (MZe), Čestmír Motejzík (Masokombinát Polička), Michal Jedlička (Kostelecké uzeniny)

Podpis memoranda zleva Petr Pavlík (Albert), Zdeněk Jandejsek (Rabbit), Jesper Lauridsen (Albert), Marian Jurečka (MZe), Čestmír Motejzík (Masokombinát Polička), Michal Jedlička (Kostelecké uzeniny)

Obchodní řetězec Albert rozšiřuje v rámci novely zákona o potravinách spolupráci s českými dodavateli a nabídne zákazníkům veškeré objemy nepromočního vepřového a hovězího masa českého původu. Pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky podepsala společnost Ahold se zástupci dodavatelů masa společností Masokombinát Polička Čestmíra Motejzíka, Kostelecké uzeniny Andreje Babiše a Rabbit Zdeňka Jandejska memorandum o spolupráci. Zákazníci mají poznat český původ přehledně podle symbolu s českou vlajkou a s nápisem Česká potravina, který se nově objeví na obalech. Maso, které nepochází z Čech, na sobě nesmí mít jakékoliv označení, které by indikovalo, že je českým výrobkem.

Moc si přeji, aby za touto - jistě chvályhodnou - spoluprací bylo více než jen ta obligátní a okoukaná trikolóra. Snad je tam i nějaká spolupráce v oblasti sdílení marketingových informací, podpora prodeje a hlavně podpora domácích farmářů a jejich rozvoj v oblasti řízení kvality a inovací. Česká vlajka by byla zoufale málo – ‚láska k Česku‘ už dneska v retailu nediferencuje, je to už jen ubohý komoditizační prostředek jako ještě nedávno ‚superslevy‘.
Tomáš Krásný (Blue Strategy)

Z posledních výzkumů vyplývá, že český původ je čím dále víc silnější. Nestačí pouze v tuzemsku vyrábět, ale zákazníci sledují také místo původu firmy. Když ne při prvotní koupi, tak náhodně při konzumaci nebo před zpracováním produktů doma.
Martin Boček

S nadějí jsem si zprávu četl, ale pak jsem došel k tomu, že se to zas týká jen výrobců průmyslových (slovo opět záměrně vynecháno), a toho pána, co někradně, ale iba čerpá.
Václav Loubek