Alex Ruzek programovou ředitelkou Primy, Roman Mrázek po 10 letech končí

Ruzek 10 let řídila program TV Nova. O dalším Mrázkově působení na Primě se jedná.

Alex Ruzek. Foto: TV Prima

Alex Ruzek. Foto: TV Prima

Novou programovou ředitelkou skupiny Prima bude od 13. září Alex Ruzek, někdejší programová ředitelka konkurenční TV Nova, která poslední dobou působila na Primě jako externí konzultantka programu. Střídá Romana Mrázka, který byl programovým ředitelem přesně 10 let a jeden měsíc, od 13. srpna 2013. Během Mrázkova působení na pozici programového ředitele Prima spustila šest tematických kanálů, počínaje dokumentární stanicí Prima Zoom a reality kanálem Prima Show konče.

„O jeho dalším působení na Primě se aktuálně jedná,“ oznámila televize. „Aktuálně s Romanem diskutujeme o jeho nové pozici, kde by zúročil své dlouholeté zkušenosti, a zároveň by se věnoval novým oblastem mediálního prostředí,“ doplnil generální ředitel Primy Marek Singer.

Portfolio kanálů televize Prima

„Určitě chceme program posilovat, je to čím dál náročnější disciplína, jde do něj čím dál víc peněz a chce to i různé typy talentů,“ řekl Singer Médiáři v srpnu. „V dnešní dynamické době, kdy se svět lineární televize úzce prolíná se streamovacími platformami, nastal čas pro nastavení nové programové strategie,“ uvedl šéf Primy dnes.

„Těším se, že přispěji k jasnější programové strategii, která bude ještě lépe akcentovat obsah a témata, jež chtějí dnešní diváci vidět, nehledě na způsob, jakým videoobsah konzumují,“ plánuje Ruzek na Primě.

Ruzek byla programovou ředitelkou TV Nova rovněž deset let, z Novy odešla začátkem ledna 2021, kdy ji vystřídala Silvia Majeská. Než se Ruzek koncem roku 2010 ujala řízení celého programu Novy, zastávala pozici ředitelky české verze mezinárodní televize MTV, od května 2009. Pro skupinu CME začala pracovat v roce 2005 v Londýně jako manažerka v oblasti finančního plánování a analýz. Předtím absolventka oboru ekonomie na Princeton University působila v New Yorku, nejdřív ve společnosti Credit Suisse First Boston a poté v Tailwind Capital Partners, společnosti zabývající se investičními příležitostmi v mediálním průmyslu.

Sdílejte