Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Alexandra Nosková bude místo dopravy uvádět zprávy z Brna

Partnerka prezidentova kancléře se ani v Brně nemá dostat ke zprávám, které by se jí přes partnera či jeho práci dotýkaly.

  • ČTK
  • 25. 02. 2014 20:45
Moderátorka Alexandra Nosková. Repro: ČT24

Moderátorka Alexandra Nosková. Repro: ČT24

Moderátorka České televize Alexandra Nosková v březnu nastoupí do brněnské redakce připravující pořad Události v regionech. ČTK to dnes řekla mluvčí Alžběta Plívová. ČT se s Noskovou loni v prosinci dohodla na dočasném návratu k dopravnímu zpravodajství poté, co se objevily informace o partnerském vztahu s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem.

Česká televize na konci roku zdůvodnila tuto změnu tím, že nechce, aby byly zavdávány podněty ke spekulacím a dohadům o střetu zájmů. Předtím Nosková uváděla zprávy na ČT24. „Jelikož je Alexandra Nosková zkušenou a profesionální moderátorkou, byla jí nyní nabídnuta pozice jedné z moderátorek brněnských Událostí v regionech, ve kterých dominují lokálně významná témata, a tedy je opět eliminován jakýkoli potenciál pro zpochybnění nestrannosti zpráv,“ prohlásila Plívová.

„Považuji Alexandru Noskovou za šikovnou moderátorku a jsem rád, že posílí náš tým,“ poznamenal k personální změně vedoucí Redakce regionálního zpravodajství Roman Ondrůj. Součástí týmu by se Nosková měla stát od 24. března, upřesnil dnes na Twitteru editor zpravodajství brněnského studia Petr Albrecht.