Alpine Pro uvádí olympijské oblečení pro zimní hry v Koreji, prodává je i Mall.cz

Celá olympijská zimní kolekce

Celá olympijská zimní kolekce

V pondělí 20. listopadu byla v Galerii Mánes představena kolekce oblečení, kterou bude mít česká výprava během zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. Ty se konají od 9. do 25. února 2018. Oblečení opět vyrobila firma Alpine Pro, už popáté. Hlavním vizuálním motivem aktuální kolekce, obsahující přes třicet artiklů, je číslovka 100, jež má odkazovat ke stému výročí založení samostatného Československa. Část kolekce je kromě obchodní sítě Alpine Pro poprvé možné zakoupit na e-shopu Mall.cz, pro fanoušky je k zakoupení připraveno na 160.000 kusů.

Mall.cz je totiž novým partnerem olympijského týmu pro období 2017 až 2020, podpoří olympijské parky a akce pro děti. „Prodej olympijské kolekce byl součástí naší dohody s Českým olympijským výborem, tato dohoda byla jedním z našich klíčových bodů. V první řadě jsme chtěli podpořit český olympijský tým, kterému budeme během her držet palce. Zároveň chceme oslovovat naše zákazníky i pomocí nových kanálů, mezi něž patří třeba různé akce včetně těch sportovních,“ sdělil Retailku Jan Řezáč, tiskový mluvčí Mall.cz. Nabídku olympijské kolekce doplnila letošní vánoční kampaň Mall.cz. Objevují se v ní známí sportovci jako Eva Samková, Barbora ŠpotákováOndřej Tunka nebo Radek Štěpánek.

„Prodej byl zahájen 21. listopadu a potrvá až do konce olympiády. Připravujeme i další kolekci sportovního oblečení do mezidobí před následující letní olympiádou. Ještě před Vánoci zahájíme prodej další limitované kolekce různých produktů, které budeme postupně odhalovat jako překvapení. Chceme nabídnout zajímavý obsah a originální produkt, který zákazníci jinde nenajdou. Po prvních dnech prodeje již můžeme říci, že zájem o kolekci je obrovský a největším hitem se dle očekávání stala čepice vytvořená na motivy kulichu skokana na lyžích Jířího Rašky,“ říká o dosavadních prodejích kolekce na Mall.cz Řezáč.

Čepice Raškovka

Čepice Raškovka

Čepice Raškovka

Čepice Raškovka

V legendárním kulichu zvaném „Raškovka“ získal Raška v roce 1968 první zlatou medaili pro Československo v historii zimních olympijských her. Jejím zakoupením lidé podpoří Českou olympijskou nadaci, která umožňuje sportovat dětem ze sociálně slabých rodin.

Na tvorbě kolekce se podíleli bývalí i aktuální olympionici Kateřina NeumannováTomáš KrausOndřej Synek nebo sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor. Neumannová měla na starosti střední vrstvu a doplňky, Kraus bundy a kalhoty, Synek funkční spodní prádlo a Doktor batoh, tašku a obuv.

Na oblečení převažuje bílá, kalhoty jsou modré, šála a rukavice červené. Nejdražším arktiklem kolekce je péřová bunda, oboustranná se zlatou podšívkou, pro případ, že se vyhraje zlato. Tvůrce inspiroval vítězný okamžik a obrácení bundy snowboardistky Samkové v Soči. Součástí řady je i batoh s voděodolnou pláštěnkou v designu české vlajky.

Oboustranná péřovka

Oboustranná péřovka

Oboustranná péřovka od Alpine Pro

Oboustranná péřovka od Alpine Pro

Oboustranná péřovka

Oboustranná péřovka

Batoh

Batoh