Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Alpy v Lokti. Milka točila vánoční reklamu v Česku

Celoevropská sváteční kampaň Milky stojí na spotu, přibudou i obří adventní kalendáře.

Příběh Milky se odehrává v českém Lokti, Aply v pozadí jsou dodělané animátory

Příběh Milky se odehrává v českém Lokti, Aply v pozadí jsou dodělané animátory

Značka čokolády Milka společnosti Mondelez stejně jako loni uvádí vánoční reklamní spot společný pro celou Evropu. Nová videoreklama vzešla z amsterodamské agentury Wieden + Kennedy, je minutu a půl dlouhá a točil ji režisér Jean-Pierre Jeunet, autor filmů Amélie z Montmartru nebo Vetřelec: Vzkříšení.

Děj reklamy se odehrává ve fiktivní vesničce Lilaberg, natáčelo se ovšem v Česku, v západočeské obci Loket. Zasněžené Alpy v pozadí dotvořili animátoři.

Televizní reklamu v Česku ve vánoční kampani Milky doplní další aktivity. Hlavním symbolem celé kampaně bude adventní kalendář, který se v „nadživotní“ velikosti objeví ve třech českých a dvou slovenských městech na vánočních trzích. Postavičky z kalendáře ožijí v animovaných spotech, které poběží na zmíněných trzích a také na sociálních sítích. Postavičky nazpívali Kamil Střihavka a Mária Čírová.

Lokální komunikaci Milky v Vánocům bude řídit agentura PR.Konektor, digitální aktivity zajistí agentura Peppermint. O reklamu a nákup médií se postará agentura Carat.