V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Alza.cz expanduje do Rakouska. V Česku spouští prodejní automaty

E-shop s elektronikou Alza.cz letos otevře novou prodejnu v rakouském hlavním městě Vídni. Jednat se bude o její třetí zahraniční prodejnu po Maďarsku, kde chce e-shop letos posílit, a showroomu v Bratislavě. Kromě toho staví Alza.cz regionální centrum v Ostravě a v Praze pilotuje novinku – prototyp prodejního automatu, který je umístěn v obchodním centru Eden ve Vršovicích.

Nové prodejní automaty Alzy

Nové prodejní automaty Alzy

Nový automat bude zatím v pilotní fázi ověřovat, zda se o něj mají zákazníci zájem. Koncept podle Alzy vychází z tradičních automatů na bagety a nabídne několik desítek drobnějších produktů – například SD kartu, baterii do fotoaparátu, nabíječku k telefonu, propojovací kabely a drogerii. Prodejní automat umožňuje platbu zboží pouze kartou. 

„Projekt cílí na možnost umístění prodejních automatů na strategických místech, kde není možné umístit prodejnu ani výdejní automat AlzaBox. Pokud se prodejní automat osvědčí, nachystáme mnoho dalších vylepšení. Ostatně, na to jsou už naši zákazníci zvyklí a berou to jako samozřejmost, což nás na jednu stranu velmi těší, na stranu druhou zavazuje dodávat stále dokonalejší řešení,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel expanze, facility a showroom managementu Alzy.