V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Alza.cz rozšiřuje sklady, nově si pronajme velké haly u D8

Nová hala Alzy v P3 Prague D8

Nová hala Alzy v P3 Prague D8

Skladové haly P3 Prague u dálnice D8

Skladové haly P3 Prague u dálnice D8

Největší e-commerce prodejce v Česku, Alza.cz se od ledna 2018 chystá rozšířit své logistické zázemí. Kromě skladů v centrále v pražských Holešovicích využívá skladovací prostory developerské firmy P3, která vlastní a spravuje evropské průmyslové nemovitosti. Ke 14.000 metrům čtverečních, které má Alza.cz v pronájmu v Horních Počernicích, plánuje přidat skoro 22.000 metrů čtverečních v průmyslovém parku P3 Prague D8 u dálnice směřující na Teplice a Ústí nad Labem, poblíž vyústění tunelu Blanka, což umožňuje rychlé spojení po Praze.

„Další sklady přidáváme z důvodu přirozeného růstu našeho obratu, s tím rostou i skladové zásoby. Rozšiřujeme ale také sortiment jako je hobby, sport, drogerie a podobně. V Alze se díky poznatkům z předcházejících sezón dělají malé či větší restrukturalizace rozložení logistických kapacit a technologií takřka každý rok, kdy se snažíme co nejlépe přizpůsobit aktuální situaci a poptávce v jednotlivých regionech a zemích,“ zdůvodnil pro Retailek rozšiřování skladových kapacit Jan Klička, ředitel logistiky Alza.cz.

Dál má Alza.cz u Prahy k dispozici rovněž 22.000 metrů čtverečních v Prologis Parku Úžice. Největší sklad e-shopu na Slovensku je v logistickém centru Goodman Senec, tamní sklad má plochu 18.000 metrů čtverečních.

„V Horních Počernicích a v Senci máme sklady vybavené dopravníkovou technologií a automaty na přepravky. Tyto sklady jsou určené pro malé a středně velké produkty od flashdisku po domácí tiskárny či notebooky. V Senci navíc skladujeme velkou bílou techniku, televize a hobby. Sklady jsou vybaveny plošinami, které navyšují kapacity až dvou a půl násobně,“ sdělil Retailku Klička. „Sklady pro regionální centrály máme v Holešovicích na Praze 7, Ostravě, Bratislavě a Budapešti. Tam držíme až desítky tisíc nejprodávanějších produktů na plochách jednotek tisíc metrů čtverečních,“ doplňuje.

Alza.cz v Horních Počernicích

Alza.cz v Horních Počernicích

Nové prostory od P3 disponují možností rozšíření pomocí mezaninového systému, který je podle developera vhodný k uskladnění drobnějšího zboží. Skladovací haly s mezipatry jsou středoevropskou alternativou pro vertikální sklady, které jsou známé zejména v asijských velkoměstech, kde se kvůli cenám pozemků staví tyto objekty do výšky.

Zázemí v prostorách dvou hal v Horních Počernicích si Alza.cz pronajímá od roku 2010. „Využíváme zde 2.500 metrů dopravníkových tratí, přes 30 pickovacích stanic, automat na dvacet tisíc přepravek a spoustu softwarových vychytávek. Technologie nám umožní vychystat zboží zákazníkovi v řádu desítek minut až na nakládací rampu pro expedici vozidel, popisuje Klička.

Alza má v Horních Počernicích nejen sklady, ale také možnost vyzvednout si objednávku z auta

Alza má v Horních Počernicích nejen sklady, ale také možnost vyzvednout si objednávku z auta

Objekt v Horních Počernicích slouží kromě logistického centra také přímo zákazníkům. Během pracovního týdne zde dvanáct hodin denně funguje odběrné místo, showroom a služba AlzaDrive, kdy je možné vyzvednout objednávku u pokladního a výdejního okénka rovnou z auta. Letos na jaře začala Alza.cz nabízet možnost nonstop expresního doručení objednávky 24 hodin denně. E-shop začal rovněž přijímat platby v bitcoinech a na Slovensku, v Maďarsku a Rakousku začal otevírat vlastní pobočky.