Připomeňte si letošní přehlídku agenturních novinek Digiveletrh ve fotografiích a prezentacích.

Alza.cz zavádí možnost platby v bitcoinech

Automat Alzy pro platbu v bitcoinech

Automat Alzy pro platbu v bitcoinech

Největší český e-shop Alza.cz zavádí možnost platit za nákupy v bitcoinech (BTC). Platby kryptoměnou umožní ve všech svých e-shopech, tedy Alza.cz, Alza.sk, Alza.de, Alza.at, Alza.co.uk a Alzashop.com. Své centrální showroomy v Praze a Bratislavě už vybavil příslušnými směnnými automaty.

 V nich můžou zájemci nakoupit bitcoiny za koruny či eura a naopak. Automaty pro Alzu provozuje firma General Bytes. Alza.cz tvrdí, že po platbě v bitcoinech je poptávka u českých i zahraničních zákazníků. 

„Zavedením obchodování v bitcoinech jdeme vstříc rostoucí oblibě této formy placení a potenciálu nové technologie. Praha je již dnes jedním z nejdůležitějších středisek bitcoinu v Evropě,“ uvedl Jan Sadílek, vedoucí oddělení internetového marketingu Alza.cz.

Partnerem pro realizaci plateb BTC bude Alze Bitcoinpay, dodavatel platební brány. Ochranu virtuální měny při platebních transakcích má zajišťovat Trezor Bitcoin od SatoshiLabs. Alza.cz připravuje akceptaci i dalších měn, jako jsou Litecoin nebo Ethereum.