Amazon Fresh startuje v Berlíně a Londýně

AmazonFresh zatím dodává jen v Londýně a v Berlíně

AmazonFresh zatím dodává jen v Londýně a v Berlíně

To, o čem se dlouho spekulovalo, se začalo dít. Obří americký e-shop Amazon začal s online prodejem potravin pod názvem Amazon Fresh. Na stránkách zatím nabízí 5.000 položek, které dodává zatím jen v Berlíně a v centrálních a východních částech Londýna, s dovozem do jednoho dne. Amazon si klade za cíl stát se silným maloobchodníkem na britském trhu s potravinami, ve stejném segmentu s online prodejem má soupeře například v Tesku, Sainsbury’s nebo Asdě.

Webové stránky služby AmazonFresh

Webové stránky služby AmazonFresh

O rozšíření této služby se momentálně mluví jen ve stejných zemích, za Německo konkrétně v Porúří a Frankfurtu nad Mohanem. „Zahajujeme komplexní nabídku v omezeném prostoru a dopřejeme si čas na to zdokonalit a zlepšit naše služby,“ komentoval Ajay Kavan, viceprezident Amazon Fresh. Pro prémiové klienty v Británii, kteří za rozšířené služby platí ročně 79 liber, navíc extra inkasuje měsíčně 6,99 liber jako poplatek za dodávky rychloobrátkového zboží. Poplatkům se nevyhnou ani němečtí zákazníci, kteří mají ale výhodnější přirážku – platí se 6,99 eur za dodávku do hodiny.

Dlouho se o tom spekulovalo a konečně je to tady. Amazon se zjevně velmi pečlivě připravoval. Promyšlený systém poplatků za expresní dodávky, žádné narychlo nastřelené ‚zadarmo‘. Amazon e-commerce nepochybně rozumí a narozdíl od některých našich ‚e-shopistů‘ směřuje k dlouhodobě udržitelnému ziskovému podnikání.
Barbora Krásná (Blue Events)

Amazon využívám na nákupy knížek a už jsem vyzkoušel také boty a vždy jsem byl velmi spokojený. Nepochybuji o tom, že nově zavedená služba bude na podobně kvalitní úrovni. Otázka ale je, jestli se podaří Amazonu v této kategorii konkurovat cenou. Logistika u potravin je prostě úplně jiná než třeba u zmíněných knížek. Jde o trvanlivost, skladovací požadavky a tak dále.
Martin Boček

No vida, jde to i bez slov ‚zdarma‘ a ‚komplexu dílčích kroků‘.
Václav Loubek