Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Amazon nabere v Česku přes tisícovku zaměstnanců, do Dobrovíze a Dejvic

Amazon letos v Česku přijme 1000 zaměstnanců

Amazon tu plánuje nabírat vysokoškolsky vzdělané i nekvalifikované lidi

Americký internetový prodejce Amazon bude letos v Česku nabírat do logistických center v Dobrovízi a kanceláří v pražských Dejvicích 1.000 nových zaměstnanců. Momentálně na lokálním trhu firma zaměstnává 3.000 lidí. Celkem chce americký e-shop vytvořit v Evropě 15.000 nových pracovních míst. Plánovaný počet nově přijatých zaměstnanců bude zatím nejvyšší, jakého Amazon během jednoho roku dosáhl.

„Pokračujeme v investicích do distribuce, zákaznických služeb, cloudových technologií, výzkumu a vývoje, strojového učení, pokročilé logistiky a mnoha dalších odvětví,” říká Xavier Garambois, viceprezident Amazon EU Retail. „Spolu s těmito investicemi roste i počet nových pracovních příležitostí. Letos v týmu přivítáme rekordní počet nových členů. Ti budou spolu se stávajícími pracovníky pracovat na nových inovacích, které nám pomohou zvyšovat laťku zákaznické spokojenosti,” věří Garambois.

Firma plánuje nabírat vysokoškolsky vzdělané i nekvalifikované lidi, kteří mohou posléze využít programu firmy a získat dotaci 120.000 Kč na jakékoliv vzdělání. „Amazon v Česku i nadále investuje prostředky do nové infrastruktury a rozvoje zaměstnanců, abychom dokázali dál růst a zároveň plnit potřeby našich zákazníků,“ uvedl provozní ředitel Amazonu pro kontinentální Evropu Steven Harman.