V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Americká Route 66 dostala navigaci od Čechů a Slováků z Touch Media

Route 66 má vlastní navigační aplikaci

Route 66 má vlastní navigační aplikaci

Čerstvé vzniklé vývojářské studio Touch Media přichází po deseti měsících vývoje s navigační aplikací Route 66 Navigation, která uživatel provede právě po slavné americké mezistátní dálnici Route 66. Nabízí offline navigaci v obou směrech, plánování trasy i možnost napojit se na cestu v kterémkoli místě. V současnosti obsahuje také přes 880 zajímavých historických míst, restaurací a zastávek, na které sama upozorňuje, a seznam akcí, které na Route 66 během roku probíhají.

Route 66 Navigation nabízí přes 880 míst k zastavení

Route 66 Navigation nabízí přes 880 míst k zastavení

Aplikace je primárně určená pro jízdu v autě nebo na motorce, čemuž autoři přizpůsobili i její ovládání. Mapové technologie dodala společnost Here Technologies. „Odpověď na otázku, proč ještě mobilní navigace pro Route 66 není na trhu, jsme našli v průběhu uplynulých devíti měsíců při samotném vývoji aplikace. Nebylo jednoduché vymyslet způsob, jak cestující navigovat přímo po Route 66, a to dokonce po dvou trasách a ve dvou směrech, na západ a na východ,“ řekl Marian Pavel, který firmu Touch Media napůl s Janem Švrčkem vlastní. Jejich tým celou aplikaci přímo v terénu důkladně otestoval, a tak dokáže navigovat i v případě uzávěrek a objížděk, které se na Route 66 vyskytnou.

Route 66 Navigation je zatím dostupná pouze pro iOS, verze pro Android se připravuje. Aplikace je dostupná celosvětově a její vývojáři pracují na přizpůsobení pro obytné vozy a kola. Pro iOS je ke stažení zdarma, nicméně některé navigační funkce jsou zpoplatněné. Roční licence stojí 49,99 eur a stejné podmínky budou platit i pro verzi na Android.