Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Americký Gawker.com končí, po 14 letech

Svéráznému americkému webu smrtelně uškodil soudní spor v pozadí s Peterem Thielem.

Hulk Hogan (uprostřed) se svými právníky v květnu u soudu, který zamítl návrh Gawkeru na nový proces a potvrdil pokutu 140 milionů dolarů. Foto: Profimedia.cz

Hulk Hogan (uprostřed) se svými právníky v květnu u soudu, který zamítl návrh Gawkeru na nový proces a potvrdil pokutu 140 milionů dolarů. Foto: Profimedia.cz

Americká zpravodajská skupina Gawker Media ukončí příští týden provoz svých internetových zpravodajských a bulvárních stránek Gawker.com. Web s podtitulem Today’s gossip is tomorrow’s news skončí po 14 letech existence. Rozhodnutí přichází dva dny poté, co mediální firma Univision vyhrála aukci na koupi zkrachovalé firmy Gawker Media za 135 milionů dolarů (v přepočtu asi 3 miliardy Kč), respektive šesti jejích dalších webů.

Firma dodala, že krátkodobé plány pro internetové zpravodajství a její archivy zatím nebyly dokončeny. Gawker provozuje také oblíbené internetové stránky pro ženy Jezebel, technologický blog Gizmodo či herní web Kotaku. „Naše další stránky, včetně Kotaku, žijí dále, ale ztráta vibrujících Gawker.com bolí,“ uvedl na Twitteru šéfredaktor Kotaku Stephen Totilo.

Gawker vyhlásil bankrot v červnu kvůli rozhodnutí soudu, podle kterého má zaplatit odškodné 140 milionů dolarů herci a wrestlerovi Hulkovi Hoganovi, kvůli zveřejnění videonahrávky, na níž je zachycen při sexu s manželkou svého bývalého nejlepšího kamaráda. Hogana mohutně podporoval miliardář Peter Thiel. Gawker o něm totiž zveřejnil, že je gay.

Tento měsíc kvůli ochraně před rozsudkem podal návrh na osobní bankrot také zakladatel společnosti Nick Denton.