V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Americký koncern CBS vstupuje na český trh, spustí tu dvě nové placené televize

Kabelové a satelitní kanály CBS Drama a CBS Reality mají začít v Česku a na Slovensku vysílat v pondělí 3. prosince.

Britský vysílatel Chello Zone a americká společnost CBS Studios International představí 3. prosince pod novou značkou programy CBS v celé Evropě, na Středním východě a v Africe, poté, co v srpnu obě firmy oznámily partnerství v 83 nových teritorií právě v regionu EMEA, po pilotní spolupráci v Británii od listopadu 2009.

V Česku a na Slovensku to bude znamenat spuštění dvou nových placených kabelových a satelitních stanic CBS Drama a CBS Reality. V Polsku odstartuje kanál CBS Europa, ten ale v Česku ani na Slovensku vysílat nebude, stejně tak kanál CBS Action.

CBS Reality

Na CBS Reality se místní předplatitelé dočkají seriálů Prvních 48 hodin (48 Hours), Soudkyně Judy (Judge Judy), FBI: Kriminální pátrání (FBI Criminal Pursuit), Není úniku (Nowhere to Run), lifestylovou show O deset mladší (10 Years Younger), popularizující genealogickou sérii Kdo myslíš, že jsi (Who Do You Think You Are?) nebo cyklus Dětská pohotovost (Baby ER).

CBS Drama

Kanál CBS Drama bude vysílat seriály Alexis, Dynastie, Případy otce Dowlinga, 4400, Twin Peaks, Melrose Place či Klub 10 tisíc (Mile High).

Chello Zone a CBS chtějí i v Česku zopakovat úspěch, který se dostavil po přejmenování v Británii v roce 2009. Tam sledovanost stanic pod novou značkou CBS vzrostla o víc než 130 % (zdroj: BARB, listopad 2009 vs. červen 2012).