Andrej Babiš začne vydávat regionální tištěný týdeník 5+2 dny

Podnikatel s politickými ambicemi Andrej Babiš začne vydávat regionální tištěný týdeník. Vycházet bude v jeho nové akciové společnosti AGF Media. Ta vznikla v prosinci a vlastní ji Babišův Agrofert Holding, který začátkem prosince zaregistroval ochrannou známku 5+2 dny.

Ředitelem projektu je letos šedesátiletý Vladimír Junger, v letech 1992 až 2002 šéf západočeské divize deníků Bohemia vydavatelství Vltava-Labe-Press, později krátce ředitel Vydavatelství Impuls ČR stejnojmenného bulvárního deníku.

Podle informací Médiáře má týdeník odstartovat na Plzeňsku 8. března, postupně se má rozšířit do dalších regionů.

Vladimír Junger v krátkém rozhovoru pro Médiář.cz potvrdil, že týdeník ponese název 5+2 dny. Struktura vedení redakcí bude podle něj sestávat z šéfredaktorů okresů, krajů a nad nimi ředitele redakcí. „Mám sestavený základní tým,“ podotkl Junger. Vybral si už mimo jiné ředitele redakcí a šéfy plzeňské a karlovarské mutace, jejich jména ale neřekl.

Andrej Babiš měl v minulosti zájem o týdeník Euro, financoval rozjezd serveru Česká pozice, jak potvrdil Radiožurnálu. Komunikuje prostřednictvím iniciativy ANO 2011, s níž hodlá kandidovat ve volbách.