Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Animáček večer končí, Barrandov místo něj dá turecký seriál

Cyklus Velkolepé století bude od března mezi 19. a 20. hodinou konkurovat Ulici Novy a zprávám České televize a Primy.

Vladimír Železný dnes popil cabernet sauvignon z Mikulova. Repro: barrandov.tv

Vladimír Železný dnes popil cabernet sauvignon z Mikulova. Repro: barrandov.tv

Od 1. března ruší televize Barrandov večerní pásmo pro děti Animáček. Nahradí ho výpravný turecký seriál z prostředí sultánova harému Velkolepé století. V dnešním Volejte Železnému to řekl generální ředitel stanice Vladimír Železný. „Už žádný Animáček po zprávách,“ prohlásil. Zdůvodnil to snahou vytvořit lepší tok sledovanosti, tedy postupně zvyšovat počet diváků před začátkem večerního programu.

Velkolepé století [blíže o kontroverzi, kterou vzbudilo v zemi svého vzniku, psal Milan Kruml] Barrandov stáhl z hlavního vysílacího času - a programu vůbec - předloni na podzim, kvůli špatné sledovanosti. Loni v březnu se k jeho vysílání, repríze od 1. dílu, vrátila, zařadila je ale jen do odpoledního času na 16. hodinu (mimochodem tehdy opět místo Animáčku). Momentálně se cyklus reprízuje ve všední dny po 9. hodině.

Stopáž každého z dílů je zhruba hodinu a půl, pořad tedy nově vyplní čas mezi 19.00, kdy Animáček začíná, a začátkem večerního programu. Kvůli délce jeho částí je přitom možné, že hlavní program bude po 20. hodině začínat o pět deset minut později než v dosavadních 20.15. Stanice podle Železného bude od 1. března vysílat díly premiérové, nakoupeny má všechny existující (seriál se natáčí pořád dál).

„Věříme, že Velkolepé století bude úspěšné v tomto čase,“ prohlásil také Železný. Pořad bude mít silnou konkurenci, a to zejména televizi Nova. Ta čas mezi sedmou a osmou večerní dělí mezi populární každodenní seriál Ulice a po 19.30 Televizní noviny, často nejsledovanější pořad dne. Prima a Česká televize mezi 19. a 20. hodinou plní zprávami nejrůznějšího typu.

NOVÁ SKLADBA PODVEČERA NA TV BARRANDOV

Zhruba od března bude odpolední a podvečerní program televize Barrandov vypadat takto:

16.00 pásmo pro ženy s Heidi Janků a Olgou Šípkovou
17.15 kulinářská show Kašpárku, vař! (nový název pro Co bude dnes k večeři)
17.50 kadeřnická show Ostříháno!
18.30 Naše zprávy (nový název pro Hlavní zprávy)
19.00 turecký seriál Velkolepé století
20.15 hlavní večerní program

Zdroj: Volejte Železnému, programové plány stanice

Pokus zařadit turecký cyklus intenzivně do hlavního vysílacího času - mezi 19. a 22., respektive 23. hodinu - v Česku už byl, šlo o jednu z největších proher televize Nova. Ta ještě pod vedením bývalého superšéfa Adriana Sarbua nasadila začátkem roku 2011 tureckou telenovelu Tisíc a jedna noc na večer po 20. hodině. Chtěla ji tak vysílat prakticky celý rok, záhy ji ale kvůli špatné sledovanosti přesunula do podvečera.

Tentýž rok využily tureckou produkci taky Prima Love (kriminální seriál Ezel) a taky Barrandov (vztahový seriál Čas tulipánů).