Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Annonci poprvé za deset let narostly tržby

Tradiční tuzemské inzertní médium plánuje letos poprvé utržit víc z webu než z tisku.

Lenka Černá

Lenka Černá

Inzertní noviny Annonce poprvé po deseti letech zvýšily meziročně tržby. Na základě předběžných výsledků včetně předfakturací firma oznámila, že loni utržila přes 55 milionů Kč. Třetinu příjmů přitom dělaly tržby z webu. „Letos porostou ještě rychleji, plánujeme několik nových služeb,“ podotkla k onlinu výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá. Očekává, že ve třetím letošním kvartálu příjmy z internetu poprvé překonají ty z tištěného vydání.

Tržby z tisku (černě) a z webu (žlutě). Zdroj: Annonce

Tržby z tisku (černě) a z webu (žlutě). Zdroj: Annonce

Provozní zisk EBITDA (výsledek před odpisy, úroky a daněmi) činil téměř 10 milionů.

„Loňským rokem skončila přeměna Annonce z novin na plnohodnotné inzertní médium, které umí výborně skloubit print i online. Firma je stabilní, se silným cashflow. Letos nechceme být ‚jen‘ nástěnkou plnou inzerátů. Chceme nabízet víc služeb uživatelům, kteří na webu něco prodávají, či naopak kupují,“ plánuje šéfka Annonce.