Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Annonci poprvé za deset let narostly tržby

Tradiční tuzemské inzertní médium plánuje letos poprvé utržit víc z webu než z tisku.

Lenka Černá

Lenka Černá

Inzertní noviny Annonce poprvé po deseti letech zvýšily meziročně tržby. Na základě předběžných výsledků včetně předfakturací firma oznámila, že loni utržila přes 55 milionů Kč. Třetinu příjmů přitom dělaly tržby z webu. „Letos porostou ještě rychleji, plánujeme několik nových služeb,“ podotkla k onlinu výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá. Očekává, že ve třetím letošním kvartálu příjmy z internetu poprvé překonají ty z tištěného vydání.

Tržby z tisku (černě) a z webu (žlutě). Zdroj: Annonce

Tržby z tisku (černě) a z webu (žlutě). Zdroj: Annonce

Provozní zisk EBITDA (výsledek před odpisy, úroky a daněmi) činil téměř 10 milionů.

„Loňským rokem skončila přeměna Annonce z novin na plnohodnotné inzertní médium, které umí výborně skloubit print i online. Firma je stabilní, se silným cashflow. Letos nechceme být ‚jen‘ nástěnkou plnou inzerátů. Chceme nabízet víc služeb uživatelům, kteří na webu něco prodávají, či naopak kupují,“ plánuje šéfka Annonce.