Výroční ceny přímého marketingu IMC Czech Awards letos přidávají dvě nové kategorie Produktový launch a Budování značky. Víc v rozhovoru s šéfkou poroty Monikou Otradovcovou.

Antimonopolní úřad povolil Soukupovi koupit od Chrenka televizi Barrandov

Soukupova Empresa Media kupuje 99,7 % akcií společnosti Barrandov Televizní Studio od Moravia Steel Tomáše Chrenka.

  • ČTK
  • 29. 01. 2013 13:10

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil prodej televize Barrandov společnosti Empresa Media, kterou ovládá mediální podnikatel Jaromír Soukup. Rozhodnutí je pravomocné. ČTK to řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. ÚOHS vydal rozhodnutí ve zjednodušeném řízení.

„Převzetí nabývané společnosti nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl Švanda. ÚOHS se ve správním řízení zabýval oblastí provozování televizního vysílání a poskytování prostoru pro televizní reklamu.

Empresa Media se dohodla na odkoupení 99,7 % akcií společnosti Barrandov Televizní Studio, která provozuje celoplošnou stanici Barrandov, se společností Moravia Steel podnikatele Tomáše Chrenka.

Vydavatelství Empresa Media patří Soukupovi, který vlastní i největší tuzemskou mediální agenturu Médea. Empresa Media loni v létě od Mladé fronty koupila týdeník Sedmička výměnou za týdeník Profit. Mezi její další tituly patří časopisy Týden, Instinkt, Popcorn, Top dívky a čerstvě Animáček, jehož vydávání převzala právě od televize Barrandov, a produkční firma Real TV.

Televize Barrandov začala vysílat v lednu 2009 se zaměřením na nostalgické filmy a dětské pořady. Loni dosáhla 5,2% podílu na sledovanosti, čímž se po Nově, Primě Family, ČT1 a ČT24 stala pátou nejsledovanější stanicí na trhu.

Televize Barrandov je dlouhodobě ve ztrátě, která se ale postupně snižuje. Předloni stanice prodělala 181 milionů Kč, v roce 2010 to bylo 334 milionů Kč. Od roku 2009 její celková ztráta dosáhla více než 1 miliardy Kč.