Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Soutěž API Mashup Contest umožní prodat “internetový” nápad investorům

“Jsme napojeni na zhruba patnáct lidí, kteří mají zájem investovat do 500 tisíc korun do zajímavých internetových nápadů,” slibuje organizátor Pavel Čurda.

Do 31. března se jednotlivci či libovolně velké týmy mohou hlásit do nové soutěže API Mashup Contest. Cílem akce, kterou prostřednictvím vlastní firmy Leads21 organizuje Pavel Čurda, je spojit autory dobrých internetových nápadů využívajících různá aplikační rozhraní se zkušenými mentory a investory.

Médiář.cz je mediálním partnerem soutěže API Mashup Contest.

“Bylo by fajn, kdyby startující internetoví nadšenci nehledali investory a mentory v televizních estrádách, ale spíše na platformách typu ycombinator.com, hackfwd.com anebo u nás,” říká v narážce na lokální verzi televizní show Den D organizátor soutěže Pavel Čurda, který na internetu podniká v affiliate a lead generation marketingu.

“Jsme napojeni na zhruba patnáct lidí, kteří mají zájem investovat do 500 tisíc korun do zajímavých internetových nápadů,” slibuje Čurda.

Přihlásit lze i jen nápad, není třeba jeho fungující provedení, do konce března. Každý projekt se v průběhu dubna dočká bodového ohodnocení a stručného komentáře. V květnu se autoři zajímavých projektů potkají s mentory a investory. Těmi se mohou stát i hodnotitelé.

Hodnotitelé projektů a mentoři pocházejí převážně z řad zkušených internetových podnikatelů nebo mají blízko k akademické půdě:

  • Pavel Čurda – investor
  • Jiří Donát – A.T. Kearney, konzultant v IT a telekomunikacích
  • David Dostál – investor
  • Dan Franc a GUG.cz (Googe User Group)
  • Pavel Kotyza – šéf mobilních a datových služeb Mediatelu
  • Miloš Lenoch – zakladatel nejremeslnici.cz, vítěz soutěže Startup Show 2009
  • Olda Neuberger – zakladatel úspěšné online seznamky Libimseti.cz
  • Jan Šedivý – ex Google, dnes vyučující na Fakultě elektrotechnické ČVUT
  • Josef Šlerka – šéf vývoje a výzkumu ve společnosti Ataxo Interactive, zároveň vede Studia nových médií na FF UK
  • Wei Hai Chu, investor a šéf Elephant Orchestra

API (Application Programming Interface) označuje rozhraní pro programování aplikací. Jde o sbírku procedur, funkcí či tříd nějaké knihovny (ale třeba i jiného programu nebo jádra operačního systému), které může programátor využívat.

Výhody API jsou zřejmé. Webové služby umožňují “dělbu práce” i distribuci dat. Umožňují vlastní web vylepšit o další funkce s minimem nákladů. Naopak na druhé straně umožňují poskytovatelům služeb zvýšit hodnotu vlastních dat a získat další uživatele.

K dispozici je soutěžícím přehled dostupných APIseznam aplikací využívajících API. K příkladům využívajícím API patří online nakupováníaplikace pro čekání na operátora na telefonuencyklopedie obrazem a zvukem či služba Yelp shromažďující spotřebitelské recenze.