Apka od Eductify pomáhá s učením na přijímačky i maturitu z fyziky

Při řešení příkladů si mohou žáci pomoct i poznámkami v aplikaci

Při řešení příkladů si mohou žáci pomoct i poznámkami v aplikaci

Aplikace Fyzika testy od vývojáře Jiřího Holubíka ze vzdělávacího portálu Eductify nabízí soubor testů a příkladů z fyziky pro žáky základních a středních škol. Uživatelé si mohou vybírat testy z různých tematických okruhů a přizpůsobit si je podle svých potřeb. Apka rozlišuje různé obtížnosti pro procvičování na základní škole i přípravu na maturitu.

Studenti si v aplikaci mohou procvičit celkem 10 různých okruhů fyziky, jako je mechanika, elektřina nebo termodynamika. U každého testu si nastaví rychlost přepínání otázek, jejich počet a zda se mají otázky generovat náhodně nebo má aplikace vybírat z těch, ve kterých lidé nejčastěji chybují. V testu mají uživatelé na výběr vždy z několika možností, a pokud si nejsou jistí, mohou si pomoct nákresem nebo výpočtem v integrovaných poznámkách.

Aplikace Fyzika testy ukládá všechny vyplněné testy, které zároveň známkuje. Studenti se tak mohou na své výsledky kdykoli detailně podívat nebo si prohlédnout statistiky a zjistit svou průměrnou známku. Apka samotná a většina okruhů je zdarma, ostatní je možné si dokoupit za 59 Kč za tři měsíce. Tím si uživatelé odemknou i některé další funkce, jako je vytváření testů z problematických otázek nebo aplikace bez reklam. Aplikace je dostupná pro Android i iOS, stejně jako další výukové aplikace od Eductify.