V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Aplikace Adiquit motivuje kuřáky, aby se zlozvykem přestali

Tým odborníků na závislost ve složení Adam Kulhánek, Daniel Novák a Roman Gabrhelík za podpory Nadace Vodafone vytvořili aplikaci Adiquit, která pomáhá lidem přestat kouřit. Apka funguje jako motivátor a zároveň nabízí i aktivní pomoc při neodbytné chuti na cigaretu. Autoři tvrdí, že s aplikací je úspěšnost při odvykání až šestkrát vyšší než bez ní.

Adiquit je rozdělená do dvou fází – přípravné a odvykací. Během přípravné fáze si uživatel především nastavuje motivační pomůcky, které mu budou sloužit během samotného odvykání. Mezi ty patří sepsání důvodu, proč chce s kouřením přestat, stanovení činnosti, ke které se může uchýlit při chuti na cigaretu, nebo třeba plán na první dny po absolvování celého kurzu.

Součástí rozvrženého odvykacího plánu je i každodenní krátký terapeutický dialog a možnost si aplikaci kdykoli v průběhu odvykání upravit, pokud se potřeby uživatele změní. Apka nabízí i doplňující informace, třeba o zdravotních dopadech nekouření nebo o množství ušetřených peněz. Adiquit je k dispozici pro Android i iOS zdarma ke stažení, cena odvykacího plánu je individuální.

V přípravné fázi si uživatelé nastaví motivační plán

V přípravné fázi si uživatelé nastaví motivační plán

Kromě odpočítávání dnů ukazuje apka i množství ušetřených peněz

Kromě odpočítávání dnů ukazuje apka i množství ušetřených peněz

Adiquit funguje silně na principu motivace

Adiquit funguje silně na principu motivace