Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Aplikace Adiquit motivuje kuřáky, aby se zlozvykem přestali

Tým odborníků na závislost ve složení Adam Kulhánek, Daniel Novák a Roman Gabrhelík za podpory Nadace Vodafone vytvořili aplikaci Adiquit, která pomáhá lidem přestat kouřit. Apka funguje jako motivátor a zároveň nabízí i aktivní pomoc při neodbytné chuti na cigaretu. Autoři tvrdí, že s aplikací je úspěšnost při odvykání až šestkrát vyšší než bez ní.

Adiquit je rozdělená do dvou fází – přípravné a odvykací. Během přípravné fáze si uživatel především nastavuje motivační pomůcky, které mu budou sloužit během samotného odvykání. Mezi ty patří sepsání důvodu, proč chce s kouřením přestat, stanovení činnosti, ke které se může uchýlit při chuti na cigaretu, nebo třeba plán na první dny po absolvování celého kurzu.

Součástí rozvrženého odvykacího plánu je i každodenní krátký terapeutický dialog a možnost si aplikaci kdykoli v průběhu odvykání upravit, pokud se potřeby uživatele změní. Apka nabízí i doplňující informace, třeba o zdravotních dopadech nekouření nebo o množství ušetřených peněz. Adiquit je k dispozici pro Android i iOS zdarma ke stažení, cena odvykacího plánu je individuální.

V přípravné fázi si uživatelé nastaví motivační plán

V přípravné fázi si uživatelé nastaví motivační plán

Kromě odpočítávání dnů ukazuje apka i množství ušetřených peněz

Kromě odpočítávání dnů ukazuje apka i množství ušetřených peněz

Adiquit funguje silně na principu motivace

Adiquit funguje silně na principu motivace