V úterý 21. ledna 2020 proběhne v pražském kině Atlas další ročník Digiveletrhu, naší každoroční přehlídky, co komunikační agentury chystají na další rok. Agentury i klienti, můžete se hlásit.

Apka BluTacho chce řidičům kamionů usnadnit papírování

Česká firma DC Nest uvedla na trh aplikaci pro kamionovou dopravu BluTacho, která řidičům nabízí řadu praktických funkcí – od výpočtu minimální mzdy v závislosti na tom, kterou zemí právě projíždějí, přes efektivní zpracování dat z tachografů a ukládání dokumentů po informace o místní legislativě, právní servis a nonstop pomoc. „Administrativní zátěž a byrokratické procesy bohužel z řidičů nákladních vozů nad 3,5 tuny dělají spíš úředníky. Chceme jim v této oblasti prostřednictvím BluTacho pomoci a umožnit jim plně se soustředit na řízení, odpočinek a efektivní správu,“ říká šéf DC Nest Jozef Lištiak. Aplikace nabízí jednotlivé služby za cenu od 0 do 670 Kč měsíčně za všechny.

Aplikace funguje celkem v pěti jazykových mutacích. Vedle detailních informací o legislativních předpisech a státních svátcích 13 zemí pozná, kdy řidič překročí hranice. Systém pak z nahraných údajů zpracuje podklad pro výpočet mzdy v Česku a minimální mzdy v Evropské unii. Nabízí i interaktivní manuály a instruktážní videa, jak správně nastavit tachograf, poradí, jak správně a bezpečně zajistit náklad, umí pracovat s kartou řidiče a zjednodušuje firmám klíčovou administrativu.

Cílem tvůrců aplikace je do dvou let rozšířit BluTacho mezi uživatele po kontinentu. „Máme v plánu proniknout s BluTacho do celé Evropy. Aktuálně se budeme soustředit především na Česko, Slovensko, Německo, Polsko a severské země, kde nám otevírá dveře exkluzivní spolupráce s Volvo Trucks,“ dodává Lištiak. Aplikace je dostupná pro Android a iOS.

Kromě praktických funkcí nabízí apka i pomoc s legislativou

Kromě praktických funkcí nabízí apka i pomoc s legislativou

Řidiči si mohou do aplikace nahrát své dokumenty a mít je tak vždy s sebou

Řidiči si mohou do aplikace nahrát své dokumenty a mít je tak vždy s sebou

K dispozici je i měření povinného odpočinku

K dispozici je i měření povinného odpočinku