Aplikace Echo zapojí do hledání pohřešovaných dětí veřejnost

Aplikace Echo díky propojení s databází Policie ČR zapojí veřejnost do hledání dětí

Aplikace Echo je propojena s databází policie

Laboratoř Nadace Vodafone ve spolupráci s agenturou Blueberry dokončily aplikaci Echo na pomoc pohřešovaným dětem. Momentálně probíhá testování rychlost přenosu informací z policejní databáze do mobilních telefonů uživatelů. Zkouší se na telefonech členů tvůrčího týmu a partnerů projektu – zástupců ministerstva vnitra, policie a Nadace Vodafone.

S nápadem na vytvoření aplikace přišli policisté Martin KaiserPetr Bureš. Nadace Vodafone podpořila projekt kampaní Víc očí víc vidí. Sbírka po zdvojnásobení vynesla částku 800.838 Kč, což stačilo na dokončení aplikace. „Týmu kolem aplikace Echo se za rok podařilo vybudovat projekt od nápadu do konkrétního produktu,“ říká Adriana Dergam, místopředsedkyně správní rady Nadace Vodafone.

Aplikace je propojená s policejní evidencí pohřešovaných dětí. Každý nový případ tak bude v reálném čase přenesen do aplikace a informuje její uživatele formou notifikace. Echo tak do pátrání po dětech od začátku zapojí i veřejnost. „S každou další hodinou od zmizení totiž šance na nalezení pohřešovaného dítěte výrazně klesá,“ upřesňuje Kaiser.

Aplikace bude k dispozici zdarma pro Android a iOS. Oficiální spuštění oznámí policie, termín zatím není určen.