Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Aplikace Fitify umožňuje sestavit si svůj plán tréninků na míru

Aplikaci Fitify Workouts & Plans na AppParade prezentoval její autor Martin Mazanec. Foto: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Aplikaci Fitify Workouts & Plans na AppParade prezentoval její autor Martin Mazanec. Foto: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Fitify Workouts & Plans od vývojáře Martina Mazance je další z řady cvičebních aplikací, které mají lidem pomoci zlepšit svou postavu z pohodlí domova. Fitify však vyniká možností nechat si vytvořit cvičební plán na míru podle potřeb uživatele, kterým ho provede jeho osobní trenér. Kromě toho využívá apka i netradiční metody, jak udržet své uživatele motivované, aby s cvičením nepřestali.

První krok po stažení Fitify je nastavení aplikace, aby připravila nejvhodnější plán. „Je to aplikace, která se vás zeptá, kdo jste a co chcete. Jestli chcete zhubnout, jestli chcete přibrat, jestli vás bolí záda a chcete s tím něco dělat. Aplikace vám sestaví tréninkový plán, provede vás jednotlivými tréninky, a to všechno z pohodlí vašeho domova,“ vysvětluje autor aplikace Mazanec, který Fitify prezentoval v pondělí na soutěžní přehlídce AppParade. Apka nabízí jak cvičení s vlastní váhou zaměřené na různé skupiny svalů, tak tréninky s různými cvičebními pomůckami pro domácí užití. Pokud připravený plán nevyhovuje, mohou si ho uživatelé sami upravit nebo si vytvořit vlastní podle svých představ.

Jednotlivé tréninky obsahují vzorová videa v HD kvalitě včetně časomíry a hlasových instrukcí. Uživatelé mohou sledovat historii odcvičených tréninků v integrovaném kalendáři, který je zároveň upozorní, kdy se blíží další. Notifikace fungují také jako motivační nástroj, který kromě připomínek zobrazuje například inspirační citáty. „Lidé jsou často líní a nemají motivaci. Proto my tu motivaci zabalíme do push notifikace a pošleme ji našim uživatelům,“ popisuje autor Fitify.

Aplikace je k dispozici pro Android i iOS zdarma, tréninky si však musí uživatelé zakoupit jednotlivě.