Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Aplikace Fitify umožňuje sestavit si svůj plán tréninků na míru

Aplikaci Fitify Workouts & Plans na AppParade prezentoval její autor Martin Mazanec. Foto: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Aplikaci Fitify Workouts & Plans na AppParade prezentoval její autor Martin Mazanec. Foto: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Fitify Workouts & Plans od vývojáře Martina Mazance je další z řady cvičebních aplikací, které mají lidem pomoci zlepšit svou postavu z pohodlí domova. Fitify však vyniká možností nechat si vytvořit cvičební plán na míru podle potřeb uživatele, kterým ho provede jeho osobní trenér. Kromě toho využívá apka i netradiční metody, jak udržet své uživatele motivované, aby s cvičením nepřestali.

První krok po stažení Fitify je nastavení aplikace, aby připravila nejvhodnější plán. „Je to aplikace, která se vás zeptá, kdo jste a co chcete. Jestli chcete zhubnout, jestli chcete přibrat, jestli vás bolí záda a chcete s tím něco dělat. Aplikace vám sestaví tréninkový plán, provede vás jednotlivými tréninky, a to všechno z pohodlí vašeho domova,“ vysvětluje autor aplikace Mazanec, který Fitify prezentoval v pondělí na soutěžní přehlídce AppParade. Apka nabízí jak cvičení s vlastní váhou zaměřené na různé skupiny svalů, tak tréninky s různými cvičebními pomůckami pro domácí užití. Pokud připravený plán nevyhovuje, mohou si ho uživatelé sami upravit nebo si vytvořit vlastní podle svých představ.

Jednotlivé tréninky obsahují vzorová videa v HD kvalitě včetně časomíry a hlasových instrukcí. Uživatelé mohou sledovat historii odcvičených tréninků v integrovaném kalendáři, který je zároveň upozorní, kdy se blíží další. Notifikace fungují také jako motivační nástroj, který kromě připomínek zobrazuje například inspirační citáty. „Lidé jsou často líní a nemají motivaci. Proto my tu motivaci zabalíme do push notifikace a pošleme ji našim uživatelům,“ popisuje autor Fitify.

Aplikace je k dispozici pro Android i iOS zdarma, tréninky si však musí uživatelé zakoupit jednotlivě.