Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Aplikace hudebního Óčka mají 340 tisíc stažení, jeho vysílání má běžet na YouTube

Mobilní aplikace hudební televize Óčko zaznamenaly přes 340 tisíc stažení, po systémech iOS a Android má Óčko nově aplikaci i pro platformu Windows Phone 7. Zástupci stanice to oznámili na dnešním setkání s novináři v pražské Solidní nejistotě.

„Aspoň na jednu minutu si je spouští 60 tisíc lidí měsíčně,“ přiblížil na dotaz Médiáře technický šéf Lukáš Hnilička.

Představen byl také web, který stanice spustí zhruba do týdne, začátkem června. Je zaměřen na zábavu, propojen se sociálními sítěmi, inspiruje se prezentačním systémem Prezi. Nabídne též archiv pořadů, který stanice dosud neměla. Aplikace i web pro Óčko vyvíjí Mediawork group.

„Motorem návštěvnosti“ má podle čerstvého šéfa Óčka Štěpána Woldeho být zhruba 290 tisíc fanoušků, které Óčko má na Facebooku. Právě ze sociálních sítí má jít přímo na web nahrávat fotky i videa.

S YouTubem proti Seznamu

Wolde také řekl, že Óčko finalizuje smlouvu s videoserverem YouTube, aby mohlo přes tuto platformu živě vysílat. Dávalo by na ně aktuální pořady, většinu archivu by si ale schovalo na svůj nový web. I proto už loni v listopadu ukončilo spolupráci s hudební televizí Stream.cz portálu Seznam.cz, kde mělo sekci se svými pořady.

Na webu chce televize v září spustit tematické streamy (zpočátku Hitzone a CZ & SK) a dále archiv hudebních klipů. „Seznam.cz tento prostor nějakým způsobem naplnil a my bychom nechtěli zůstat pozadu,“ uvedl čerstvý ředitel v narážce na nedávno spuštěný hudební web Seznamu Mixér.cz.

Nový web Óčka

Nový web Óčka v tzv. metro stylu