Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Aplikace It is Paid! mění název na Qerko a přidává restaurace

Aplikace It is Paid! Lukáše Kovače mění název i vzhled. Nově se apka na rychlé hrazení útraty v restauracích jmenuje Qerko. Systém funguje na principu QR kódů, které jsou přímo na stolech. K zaplacení stačí zákazníkovi kód naskenovat do aplikace. Platit přitom může jen to, co si vybere, takže je možné útratu rozdělit mezi skupinu. Apka se po zaplacení propojí se systémem u pokladny a informuje o úhradě obsluhu.

V nové verzi aplikace najdou uživatelé kromě modernějšího designu několik dalších novinek. K základní částce jde nově přidat spropitné pro obsluhu, které se samo vypočítá podle nastavených procent. Navštívenou restauraci mohou strávníci v apce i ohodnotit.

Qerko v současnosti funguje ve čtyřech restauracích – kromě původní hořovické hospody Na Krétě přibyl jablonecký pivovar Volt, Kavárna Bez konceptu 2 v Liberci a Balounova restaurace u Břízy v Praze.

V apce mohou zákazníci restauraci rovnou i ohodnotit

V apce mohou zákazníci restauraci rovnou i ohodnotit