V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Aplikace It is Paid! přináší do restaurací mobilní platby

Nová aplikace It is Paid! stejnojmenné pražské firmy, kterou vlastní pětice lidí v čele s Lukášem Kovačem, přináší mobilní platby do českých restaurací. Strávníci ve vybraných podnicích nemusí čekat na číšníka, mohou si pouze naskenovat do aplikace QR kód nalepený na jejich stolu, a částku uhradit sami. Útrata lze v apce i rozdělit mezi jednotlivé zákazníky, aby každý zaplatil jen část.

Aplikace funguje hlavně jako čtečka QR kódů, po jejichž načtení se uživateli ihned zobrazí všechny objednané pokrmy a nápoje. Zákazníci si sami vyberou, které z položek se rozhodnou zaplatit. Platba přitom probíhá přes platební kartu, kterou lze s aplikací propojit. It is Paid! zároveň obsluhu ihned o proběhlé platbě upozorní a zákazník tak může bez prodlevy odejít. Účet se mu navíc automaticky odešle e-mailem.

It is Paid! zatím funguje pouze v počátečním provozu v Hořovicích, nicméně se plánuje rozšířit do dalších podniků. Apka je k dispozici pro uživatele platforem Android i iOS.

K načtení útraty si zákazníci musí naskenovat QR kód stolu, u kterého sedí

K načtení útraty si zákazníci musí naskenovat QR kód stolu, u kterého sedí