V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Aplikace Live OS od Herman Miller uzpůsobí nábytek v kanceláři

Všechna data si uživatel zobrazí a nastaví v mobilní aplikaci

Všechna data o užívání kancelářského nábytku si uživatel zobrazí a nastaví v mobilní aplikaci

Nábytkářská firma Herman Miller se chystá také v Česku uvést svůj systém Live OS, který přizpůsobí kancelářský nábytek svým uživatelům. Systém propojuje nábytek, mobilní aplikaci a dashboard. Samotný nábytek je vybavený senzory, které aktivně reaguje na změny v prostoru.

Snímače na všech připojených pracovních plochách průběžně zachycují data využití prostoru. Nábytek díky tomu například rozpozná, kdy je vhodná doba se posadit, nebo si naopak stoupnout, v souladu s ergonomickými principy,“ vysvětluje Jan Bastař ze společnosti Cre8, který se zabývá výbavou kancelářských prostor. „Senzory vnímají, nejen jak dlouho sedíme, ale také jakým způsobem – umí vyhodnotit, zda máme tu správnou polohu a kdy a jak je třeba ji změnit“.

S uživatelem systém komunikuje právě prostřednictvím aplikace, která podle získaných dat vypracovává návrhy na změnu polohy. Apka bere v úvahu i vlastní preference držení těla, zaměstnanci si tedy mohou nastavit, zda je jim pohodlnější sedět, či spíše stát. Dashboard nakonec nabídne správci systému přehlednou analýzu dat, takže ví, jak intenzivně jsou některé prostory využívány.