Nanits přidává ke komiksům zvukovou stopu a zobrazení ve 3D

Aplikace Nanits od české pobočky amerického vývojářského studia Nanits Universe přivádí komiksy k životu. Oproti jiným aplikacím pro čtení komiksů nabízí nejen intuitivní ovládání, ale také soundtrack nebo prostorové zpracování jednotlivých kreseb.

Nanits funguje jako databáze komiksů, které si uživatelé mohou ukládat mezi oblíbené a vracet se k nim tak ve chvíli, kdy vyjde nový díl, na což je apka upozorní notifikací. Pokud se čtenáři chtějí dozvědět, o čem komiks je, než si ho stáhnou, mohou si přehrát trailer. „Používáme v nich stejné pohyby, jaké mají ty komiksy, takže člověk hned vidí, jak na něj komiks bude působit,“ vysvětluje Robert Kaločai, který Nanits prezentoval na soutěžní přehlídce AppParade v pondělí v pražském Vnitroblocku.

Nanits nedělí komiksy na jednotlivé strany, kterými musí čtenář listovat, ale prezentuje je jako jednolitý příběh, kterým se dá jednoduše scrollovat nahoru a dolů. Pomocí dalších gest se pak každý úsek dá přiblížit či oddálit. Každý komiks se navíc skládá z jinak prostorově zpracovaných kreseb, což vytváří trojrozměrný dojem. Největší odlišností je tematická hudební stopa a další zvuky, které doprovází každý komiks a doplňují dějovou linku.

Aplikace Nantis je k dispozici zdarma pro Android i iOS, uživatelé platí za jednotlivé stažené komiksy.