Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Nanits přidává ke komiksům zvukovou stopu a zobrazení ve 3D

Aplikace Nanits od české pobočky amerického vývojářského studia Nanits Universe přivádí komiksy k životu. Oproti jiným aplikacím pro čtení komiksů nabízí nejen intuitivní ovládání, ale také soundtrack nebo prostorové zpracování jednotlivých kreseb.

Nanits funguje jako databáze komiksů, které si uživatelé mohou ukládat mezi oblíbené a vracet se k nim tak ve chvíli, kdy vyjde nový díl, na což je apka upozorní notifikací. Pokud se čtenáři chtějí dozvědět, o čem komiks je, než si ho stáhnou, mohou si přehrát trailer. „Používáme v nich stejné pohyby, jaké mají ty komiksy, takže člověk hned vidí, jak na něj komiks bude působit,“ vysvětluje Robert Kaločai, který Nanits prezentoval na soutěžní přehlídce AppParade v pondělí v pražském Vnitroblocku.

Nanits nedělí komiksy na jednotlivé strany, kterými musí čtenář listovat, ale prezentuje je jako jednolitý příběh, kterým se dá jednoduše scrollovat nahoru a dolů. Pomocí dalších gest se pak každý úsek dá přiblížit či oddálit. Každý komiks se navíc skládá z jinak prostorově zpracovaných kreseb, což vytváří trojrozměrný dojem. Největší odlišností je tematická hudební stopa a další zvuky, které doprovází každý komiks a doplňují dějovou linku.

Aplikace Nantis je k dispozici zdarma pro Android i iOS, uživatelé platí za jednotlivé stažené komiksy.