Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Aplikace Vidíš dobře měří dioptrie a ostrost zraku v domácím prostředí

Pomocí jednoduchých testů aplikace dokáže změřit uživatelům zrak

Aplikace Vidíš dobře funguje jako domácí kontrola zraku. Pomocí jednoduchého zrakového testu uživatelé okamžitě zjistí, zda je jejich vidění dostatečně ostré, nebo je načase vyrazit na přeměření zraku k očnímu lékaři či optometristovi. Projekt Vidíš dobře pomáhá rozpoznat potíže s viděním dřív, než je člověk subjektivně pocítí například při řízení auta.

U lidí, kteří brýle nenosí, slouží aplikace k otestování ostrosti vidění a určení, zda je vhodné zrak přeměřit u odborníka. Těm, kteří už brýle nosí, pomůže jako kontrola stávajících dioptrií. „Náš zrak se v průběhu času mění a drobných změn si nemusíme ani všimnout. Proto je pravidelná kontrola zraku velmi důležitá. Jedině tak zjistíme, zda skutečně zrakovou korekci nepotřebujeme, případně zda máme zrakovou korekci stále určenou správně. Díky včasnému podchycení změn vidění je také možné předejít nepříjemným projevům přílišné námahy očí jako jsou bolesti hlavy či pálení očí,“ tvrdí Andrea Doležalová, optometristka ze společnosti Wichterle & Vacík. Aplikaci je přitom před použitím nutné spárovat s počítačem.

Aplikaci je nutné před použitím spárovat s počítačem. Test pak probíhá na obou zařízeních

Aplikaci je nutné před použitím spárovat s počítačem. Test pak probíhá na obou zařízeních

Aplikaci vyvinula společnost Optiscont, provozující síť optik a samoobslužných brýlových kiosků v Česku a na Slovensku. „Naším cílem je nabídnout lidem co nejširší možnosti dostupné péče o zrak a zároveň jim výběr uživatelsky zjednodušit a zpříjemnit,“ říká Pavel Tichý, jednatel a spolumajitel firmy. Vidíš dobře je k dispozici zdarma na Android a iOS.