AppParade 31 zná deset finálových aplikací

Nejlepší geolokační mobilní apka se bude vybírat v pondělí 25. února ve Vnitroblocku.

AppParade

AppParade tradičně umožní hlasovat v reálném čase v průběhu akce

Zásadní akce pro českou mobilní vývojářskou scénu se odehraje už za pár dní a jejím ústředním tématem bude geolokace. Jakou českou aplikaci v této kategorii určí odborná porota napříč obory a také diváci jako tu nejlepší?

Po roce zažije přehlídka a soutěž mobilních aplikací AppParade svou obnovenou premiéru a nadcházející 31. vydání už zná desítku finálových apek, které budou soupeřit o přízeň diváků v sále a uznání odborné poroty. Do únorové AppParade se přihlásilo víc než 30 děl.

Deset finalistů 31. AppParade

  • Autovraky – apka poukazující na problematiku neodtažených vraků
  • Fuzee – plánovač tras kombinující veškeré dostupné možnosti přepravy, včetně sdílené dopravy
  • Gastromapa Lukáše Hejlíka – každodenní tip na restauraci
  • Gisella – geografický informační systém pro správu mapových objektů
  • LowCost Race – aplikace pro závod po Evropě s minimem financí
  • Meetpoint – alternativní aplikace pro setkávání fanoušků zdravého životního stylu
  • Na ovoce – komunitní aplikace mapující volně rostoucí ovocné stromy
  • Naviterier – speciální navigace pro nevidomé
  • Opavská staletí VR – interaktivní průvodce s dobovými reáliemi
  • SmartGuide – interaktivní průvodcovská aplikace

„Mě osobně překvapily samotné nápady přihlášených projektů a líbí se mi, že česká vývojářská scéna reflektuje společenské problémy a pomáhá je řešit. Je skvělé, že několik projektů geolokaci využívá opravdu netradičním způsobem. Máme se během finálového večera na co těšit,“ říká Vratislav Zima, šéf vývojářského studia Synetech, které přehlídku a soutěž aplikací AppParade nově organizuje.

Co vše večer nabídne

Vybírání nejlepší geolokační appky bude mít 25. února ve Vnitroblocku dvě složky. Prezentaci díla vývojářů ocení svými hlasy diváci v sále, přičemž na jednoho z nich čeká za odměnu nový chytrý telefon. Nápad a technickou stránku věci pak posoudí odborná porota, která sestává ze zvučných jmen české digitální scény. Hodnotit aplikace bude Dita Přikrylová z Czechitas, několikanásobný vítěz AppParade a tvůrce ikonické hry Beat Saber Ján Ilavský, certifikovaný trenér Applu Petr Mára, Michal Ciffra z investiční společnosti Grouport a šéf pořádajícího Synetechu Vratislav Zima.

AppParade už dávno není jen přehlídkou a soutěží. Jedná se také o důležitou akci pro všechny, kteří se na tuzemské scéně pohybují kolem mobilního developmentu – od vývojářů po lidi z marketingu, kteří zde mohou navázat nové kontakty a poslechnout si zajímavé hosty. Proto i letos na diváky čeká doprovodný program, který se bude týkat především - avšak nejen - geolokace, kterou si jako nosnou linku večera vybrali sami vývojáři. Na toto téma vystoupí experti z Blueberry.

Jednatřicátá AppParade proběhne v pondělí 25. února od 19.30 v hale Uprostřed v pražském Vnitroblocku.

Podrobnosti o akci najdete na jejím webu nebo Facebooku.