V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

AppParade 31

Čeští vývojáři rozhodli: první obnovená, celkově 31. AppParade bude věnovaná geolokaci.

AppParade

Nová vizuální identita akce AppParade

Po více než měsíci hlasování je definitivně stvrzeno téma 31. tradiční české přehlídky a soutěže mobilních aplikací. Finálový večer se ponese ve znamení určování polohy – bude se diskutovat o trendech v této technologii, jejích zajímavých praktických využitích a v neposlední řadě změří síly přihlášené aplikace.

AppParade se v pondělí 25. února 2019 odehraje už pojedenatřicáté, ale i přesto zde bude premiérový nádech. Po roční pauze se tradiční soutěž aplikací, nyní pod křídly vývojářského studia Synetech, vrátila a nově dala tuzemským vývojářům možnost rozhodnout o tématu finálového večera. Soutěžící se mohli přihlásit (a tím i dát hlas) do jedné ze čtyř kategorií, kterými byly zajímavé využití: rozšířené reality, push notifikací, fotoaparátu a geolokace. Po sečtení všech přihlášek je jasné, že si čeští vývojáři 25. února přejí ve Vnitroblocku diskutovat a soutěžit právě v poslední jmenované kategorii.

Vývojáři mohli vybírat ze čtyř témat

Vývojáři mohli vybírat z témat rozšířená realita, push notifikace, fotoaparát a geolokace

„Nejprve bychom chtěli poděkovat všem vývojářům a studiím, kteří přihlásili své aplikace, ať už se týkaly jakéhokoliv tématu. Naším tajným favoritem byla rozšířená realita, a i přesto, že jde o velmi diskutované téma, zatím to vypadá, že podobné projekty jsou na české vývojářské scéně zatím spíš ve fázi plánování. Na druhou stranu, mobilní telefon je základní médium, kam vítězná technologie geolokace bezpodmínečně patří, a tak se těším, jaké netradiční způsoby využití v aplikacích uvidíme,“ říká šéf organizujícího vývojářského studia Synetech Vratislav Zima.

Tématem nadcházející AppParade bude geolokace

Tématem nadcházející AppParade bude geolokace

To, že je nyní určeno téma AppParade, ale neznamená definitivní uzavření registrací, vývojáři mají na www.appparade.cz možnost své výtvory posílat až do 10. února, nyní už by se ale měly týkat pouze tématu přehlídky. Motivací pro vývojáře na volné noze a menší studia by mohla být první cena pro vítěze, kterou jsou právní, marketingové i byznysové konzultace pro propagaci (nejen) vítězné apky.

AppParade však rozhodně není jen soutěží, během let se na ní ukázal každý, kdo v oblasti vývoje mobilních aplikací něco znamenal. To bude platit i letos a postupně boudou odhalována jména řečníků a zajímavých členů poroty.

Přijďte tedy soutěžit, hlasovat, navázat nové kontakty a zjistit, co právě hýbe tuzemskou scénou mobilního vývoje. AppParade číslo 31 se odehraje 25. února v prostorách pražského Vnitroblocku od 19.30.