Nákupní rádce Kupi.cz, s nímž vybíráme ze spotřebního koše, spouští Kupimagazín.cz. Ten přináší tipy na slevy. Jeho šéfredaktorkou je Linda Michalčíková, dosavadní event manažerka HP Tronic.

AppParade 32 zná finalisty. Která aplikace umí vrátit uživatele zpět nejlíp?

Další přehlídka a soutěž aplikací AppParade se odehraje už 20. května a už teď jsou známí finalisté, kteří se budou snažit ohromit diváky i odbornou porotu. Tentokrát půjde o téma ve světě mobilního vývoje velmi skloňované – re-engagement, návrat uživatelů do aplikace.

AppParade nově hostí holešovický Vnitroblock. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Media House)

AppParade nově hostí holešovický Vnitroblock. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Media House)

Jak dostat uživatele zpátky do své aplikace? To je zásadní otázka pro každého jejího zadavatele a vývojáře. Cesty k tomu jsou různé, od push notifikací až po odměňování za pravidelné používání. Nebo stačí mít jen kvalitní nápad a lidé se budou vracet sami? O tom všem se bude debatovat na AppParade 32, která se v pondělí 20. května večer odehraje v hale Uprostřed v pražském Vnitroblocku.

„S AppParade 32 se pokusíme otevřít další zajímavé téma, a to push notifikace a re-engament obecně. Poměrně dost lidí považuje notifikace za naprosté zlo a vypíná je. Podle mého názoru jsou užitečné, pokud se správně připraví, což mnoho tvůrců aplikací neumí. Uvidíme, na čem se scéna shodne a jak to vidí ostatní z oboru,” říká Vratislav Zima, šéf vývojářského studia Synetech, které přehlídku a soutěž aplikací AppParade organizuje.

Svůj pohled na věc ukáže během finálového večera 10 vybraných soutěžících – těšte se na apku motivující ke zdravému životnímu stylu Aktivně a zdravě, Cerebro: Přijímačky a medicína, která vám pomůže dostat se na vysokou školu, CF Hero, což je zábavný pomocník s dechovou rehabilitací, fitness plánovač Fitify, Filmtoro s legálními seriálovými a filmovými tipy, Horobraní pro milovníky kopců a dobrodruhy, cestovatelské Kiwi.com, digitální komiksovou platformu Nanits, jídlo zachraňující Nesnězeno a také Storki: chat fiction příběhy pro fanoušky a fanynky příběhů psané novou formou konverzací chatů.

Jak vidno, elitní desítka účastníků je opravdu různorodá a takové budou také přístupy řešení re-engagementu z jejich strany, a tak je opravdu na co těšit. A rozhodně také doporučujeme vaší pozornosti řeč Josefa Holého z partnerské firmy MSD, která se na nástroje re-engagementu podívá i z etického a psychologického úhlu pohledu.

Krom parádních aplikací se také, stejně jako minulou AppParade v únoru, těšte na hvězdnou porotu. Tentokrát v ní zasedne Jan Řežáb ze Socialbakers a Time is Ltd., Lubo Smid, šéf vývojářské společnosti Strv, Milan Formánek z Red Bull Media House, Martin Vápeník, finanční ředitel Up21, a tradičně šéf pořádajícího Synetechu Vratislav Zima.

Krom ceny poroty se i na nadcházející AppParade budou oceňovat nejlepší výtvory podle publika a také nejužitečnější nápad aplikace dle Creative Docku. A také tentokrát platí, že jeden z hlasujících diváků vyhraje zbrusu nový telefon, na návštěvníky opět čeká Synetech AR zóna s novou ukázkou rozšířené reality a nově bude připraveno více židlí a levnější pivo.

Dorazte tedy 20. května do pražského Vnitroblocku. Vstup je zdarma, začátek v 19.30. Víc se dozvíte na www.AppParade.cz nebo facebookovém profilu AppParade.