AppParade 32 zná finalisty. Která aplikace umí vrátit uživatele zpět nejlíp?

Další přehlídka a soutěž aplikací AppParade se odehraje už 20. května a už teď jsou známí finalisté, kteří se budou snažit ohromit diváky i odbornou porotu. Tentokrát půjde o téma ve světě mobilního vývoje velmi skloňované – re-engagement, návrat uživatelů do aplikace.

AppParade nově hostí holešovický Vnitroblock. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Media House)

AppParade nově hostí holešovický Vnitroblock. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Media House)

Jak dostat uživatele zpátky do své aplikace? To je zásadní otázka pro každého jejího zadavatele a vývojáře. Cesty k tomu jsou různé, od push notifikací až po odměňování za pravidelné používání. Nebo stačí mít jen kvalitní nápad a lidé se budou vracet sami? O tom všem se bude debatovat na AppParade 32, která se v pondělí 20. května večer odehraje v hale Uprostřed v pražském Vnitroblocku.

„S AppParade 32 se pokusíme otevřít další zajímavé téma, a to push notifikace a re-engament obecně. Poměrně dost lidí považuje notifikace za naprosté zlo a vypíná je. Podle mého názoru jsou užitečné, pokud se správně připraví, což mnoho tvůrců aplikací neumí. Uvidíme, na čem se scéna shodne a jak to vidí ostatní z oboru,” říká Vratislav Zima, šéf vývojářského studia Synetech, které přehlídku a soutěž aplikací AppParade organizuje.

Svůj pohled na věc ukáže během finálového večera 10 vybraných soutěžících – těšte se na apku motivující ke zdravému životnímu stylu Aktivně a zdravě, Cerebro: Přijímačky a medicína, která vám pomůže dostat se na vysokou školu, CF Hero, což je zábavný pomocník s dechovou rehabilitací, fitness plánovač Fitify, Filmtoro s legálními seriálovými a filmovými tipy, Horobraní pro milovníky kopců a dobrodruhy, cestovatelské Kiwi.com, digitální komiksovou platformu Nanits, jídlo zachraňující Nesnězeno a také Storki: chat fiction příběhy pro fanoušky a fanynky příběhů psané novou formou konverzací chatů.

Jak vidno, elitní desítka účastníků je opravdu různorodá a takové budou také přístupy řešení re-engagementu z jejich strany, a tak je opravdu na co těšit. A rozhodně také doporučujeme vaší pozornosti řeč Josefa Holého z partnerské firmy MSD, která se na nástroje re-engagementu podívá i z etického a psychologického úhlu pohledu.

Krom parádních aplikací se také, stejně jako minulou AppParade v únoru, těšte na hvězdnou porotu. Tentokrát v ní zasedne Jan Řežáb ze Socialbakers a Time is Ltd., Lubo Smid, šéf vývojářské společnosti Strv, Milan Formánek z Red Bull Media House, Martin Vápeník, finanční ředitel Up21, a tradičně šéf pořádajícího Synetechu Vratislav Zima.

Krom ceny poroty se i na nadcházející AppParade budou oceňovat nejlepší výtvory podle publika a také nejužitečnější nápad aplikace dle Creative Docku. A také tentokrát platí, že jeden z hlasujících diváků vyhraje zbrusu nový telefon, na návštěvníky opět čeká Synetech AR zóna s novou ukázkou rozšířené reality a nově bude připraveno více židlí a levnější pivo.

Dorazte tedy 20. května do pražského Vnitroblocku. Vstup je zdarma, začátek v 19.30. Víc se dozvíte na www.AppParade.cz nebo facebookovém profilu AppParade.