Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

AppParade 32

Jak motivovat uživatele znovu otevřít aplikaci? Tématem další AppParade je retence.

AppParade 31 proběhla ve Vnitroblocku. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Media House)

AppParade 31 proběhla ve Vnitroblocku. Moderoval tradičně Ondřej Aust. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Media House)

AppParade 31 proběhla ve Vnitroblocku. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Media House)

AppParade 31 proběhla ve Vnitroblocku. Organizátorský tým nového vlastníka Synetech vedl Vratislav Zima. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Media House)

Přehlídka a soutěž aplikací AppParade má za sebou úspěšnou obnovenou premiéru a nyní už je čas na další vydání. Tentokrát budou vývojáři řešit, jak docílit retence uživatelů.

Přes 30 přihlášených aplikací, více než 300 lidí na finálovém večeru a dvě hodiny věnované nejen mobilnímu vývoji, ale třeba i ukázce rozšířené reality. Takový byl konečný účet AppParade 31, která se poprvé odehrála pod křídly vývojářského studia Synetech. Protože jde ale mobilní scéna neustále kupředu a je třeba býti v obraze, další setkání nad mobilními appkami na sebe nesmí nechat dlouho čekat a AppParade 32 se ve Vnitroblocku odehraje už v pondělí 20. května 2019.

Aplikace do soutěže je možné hlásit do úterý 7. května.

Obnovená AppParade si dala za cíl býti tematickou, aby na ní mohli vývojáři i lidé z digitálního marketingu řešit, co je zrovna nejvíce trápí. Tématem 32. vydání soutěže aplikací bude neustále aktuální otázka, jak motivovat uživatele ke znovuotevření aplikace.

Na první pohled se jeví jako jednoznačná odpověď push notifikace, které však polovina vývojářů uznává a druhá zatracuje. Jak to s nimi tedy je? A je to skutečně jediné řešení, jak vrátit uživatele zpět do apky, která v telefonu leží ladem? Návštěvníci se mohou těšit na kreativní řešení od vývojářů, kteří budou představovat své přihlášené aplikace a také od přednášejících hostů.

„Oproti minulé AppParade se mohou přihlášené projekty těšit na mnohem větší interakci s porotou, která bude stejně hvězdná jako ta na AppParade 31, avšak v jiném složení. Každý přihlášený projekt tentokrát dostane přímou zpětnou vazbu, rady a doporučení, co zlepšit, nebo naopak pochvalu za inspirativní přístup,“ láká soutěžící Vratislav Zima, šéf pořádajícího pražského studia Synetech.

Zkrátka, 20. května se opět máte na co těšit. Lokací bude znovu Vnitroblock, tentokrát však s větší kapacitou a levnějším pivem! Těšíme se na vás.