AppParade 33 zná 10 finálových aplikací. Jaká byla jejich cesta od nápadu k vývoji?

Do třetí obnovené AppParade pořádané vývojářským studiem Synetech se přihlásilo rekordní množství projektů a v pondělí 25. listopadu v pražském Vnitroblocku společně vybereme ten, který se nejzajímavěji popasoval s cestou vedoucí od nápadu k vývoji.

AppParade potřetí pohostí holešovický Vnitroblock

AppParade potřetí pohostí holešovický Vnitroblock. Foto: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Máte nápad na aplikaci, ale netušíte, jestli bude úspěšný? Jaké kroky vedou od myšlenky až k vývoji, nebo třeba na co si dát pozor, ať zbytečně nemarníte svůj čas a tím pádem i peníze? To vše se bude řešit na AppParade 33, na které žádný fanoušek mobilních aplikací nesmí chybět. Soutěž navíc už zná 10 finálových aplikací, mezi kterými budou rozhodovat odborní porotci i diváci v sále.

A že bylo z čeho vybírat už v úvodním online kole. Do něj se přihlásilo rekordních 24 projektů a bylo opravdu složité určit desítku, mezi kterými se bude rozhodovat během finálového večera v pondělí 25. listopadu 2019 ve Vnitroblocku.

Můžete se těšit například na celosvětově oblíbenou apku pro motorkáře Driftix, která vznikla v Česku, první slovenskou aplikaci na obnovené AppParade iWatt, která transformuje vaše nachozené kilometry na podporu sportovním klubům, počin patnáctiletého vývojáře Matyáše proti fakenews Newskit, nebo třeba apku pro předpověď počasí Windy, která má už přes šest milionů stažení…

Kompletní seznam najdete na webu AppParade či tady:

  • Citymove - efektivní doprava z bodu A do B
  • DejKafe - sdružuje kavárny a dává uživatelům lepší ceny
  • Driftix - aplikace pro motorkářskou komunitu
  • Glucly - pomoc pro monitorování cukrovky
  • One - asistent fotografa pro hledání optimálních podmínek pro snímek
  • iWatt - transformace reálných kroků a pohybu na peníze pro oblíbené sportovní kluby
  • Newskit - řádně ozdrojované a relevantní zprávy
  • Tezu - sociální síť pro maminky
  • Vyspo - hledání kamarádů pro sportovní aktivity
  • Windy - celosvětově uznávaná vizualizace předpovědí počasí

O aplikacích bude rozhodovat nejen odborná porota ve složení Jiří Vicherek (zakladatel PR agentury Fenek a expert na technologický a startupový trh), Pavel Fuchs (navrhovatel uživatelských rozhraní, který stál u zrodu Rekol, fresh juice Goodlock, aplikace Ambiente), Bob Marvan (předseda UX asociace a Design Thinking Lead ve společnosti MSD), Martin Vápeník (CFO UP21) a jako už tradičně majitel AppParade a šéf studia Synetech Vratislav Zima, ale také diváci v sále, z nichž jeden vyhraje zbrusu nový smartphone. Ten také čeká na autory vítězné aplikace, stejně jako účast na Startup Shock Weeku od Up21, pět hodin UX designu od studia SDMK.design, či rozpočet 5.000 Kč od Synetechu na propagaci na sociálních sítích – tedy v součtu ceny za víc než 60.000 Kč.

Nenechte si tedy nadcházející AppParade 33 ujít. Vstup je zdarma, čeká na vás zbrusu nová zóna Synetechu s rozšířenou realitou. Vidíme se už tradičně ve Vnitroblocku, v pondělí 25. listopadu. Začínáme v 19.30.

Podrobnosti najdete na AppParade.cz nebo na Facebooku.