Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

ARA’s dál povede Novák, Spiesová jedná s digisekcí

Servisní organizaci Asociace komunikačních agentur i po tendru řídí Ondřej Novák externě. Novákova předchůdkyně Radka Spiesová přemýšlí o návratu do sekce digitálních agentur.

Ondřej Novák. Foto: Vojta Herout

Ondřej Novák. Foto: Vojta Herout

Výběrové řízení na nového výkonného ředitele ARA’s, servisní organizace Asociace komunikačních agentur (AKA) skončilo bez vítěze. Tendr AKA vypsala v létě po odchodu své dosavadní výkonné manažerky Radky Spiesové. V mezičase řídil ARA’s na projektové bázi jako externista Ondřej Novák, který současně působí jako výkonný ředitel Asociace mediálních agentur (ASMEA). Úkolem výkonného ředitele ARA’s je zodpovídat za její hospodaření a za činnost pracovních skupin v asociaci.

„Žádný z kandidátů se neukázal jako lepší, takže doporučení prezidia AKA znělo, aby se novým výkonným ředitelem ARA’s stal právě Ondřej Novák. O dalším postupu, respektive definitivním obsazení funkce, rozhodne valná hromada, příští rok na jaře. Do té doby bude Ondřej Novák fungovat v čele ARA’s podobným způsobem jako dosud. To znamená, že bude organizovat jednotlivé projekty asociace, z nichž největší je soutěž o efektivní reklamu Effie, bude se podílet na přípravě finančního plánu asociace, ale nebude působit jako statutární orgán, jinými slovy, smlouvy musím až do rozhodnutí valné hromady podepisovat za asociaci já,“ popsal pro Médiář předseda AKA Marek Hlavica.

Ani Novákova předchůdkyně v ARA’s Radka Spiesová své aktivity v asociaci úplně neukončila a dál se podílí na aktivitách její digisekce, tedy sdružení Digitální agentury při AKA. Není přitom vyloučeno, že bude od příštího roku opět působit jako její manažerka, což je funkce, kterou vykonávala ještě předtím, než začala vést ARA’s. „Je to v jednání. Spolupráci s digisekcí jsem nikdy úplně nepřerušila, a když se teď volil její nový předseda, bavíme se o možnostech spolupráce v příštím roce,“ uvedla pro Médiář Spiesová. Novým předsedou digisekce byl zvolen Petr Laštovka z agentury Comtech, který Médiáři potvrdil, že o možném opětovném angažování Spiesové probíhají.