Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

ARBOinteractive balíčkuje videoreklamu pro weby ČT a Barrandova, v televizi se to hlídá

Kampaně se zásahem až 3 miliony lidí kombinují servery ceskatelevize.cz, barrandov.tv i Facebook.

Reklamu na webech veřejnoprávní České televize a soukromé komerční televize Barrandov jde koupit najednou, v balíčku. Prostor pro klasickou reklamu na obrazovkách ČT a Barrandova přitom její prodejce striktně odděluje.

Na internetu začalo mediální zastupitelství ARBOinteractive balíčky reklamních kampaní v podobě videa, které se může zobrazovat zároveň na serverech ceskatelevize.cz a barrandov.tv, dále na filmových webech kinobox.cz, muvi.cz, axn.cz a na populární sociální síti Facebook.

Podle ARBOinteractive tak balíčky mohou zasáhnout až 3 miliony uživatelů. Cena za zásah tisíce uživatelů, za tisíc zobrazení (CPT) se pohybuje od 140 Kč do 315 Kč. Jde o kombinaci formátů pre-roll (reklamní spot přehraný před obsahovým klipem), video formát sítě V2Media a prémiovou videoreklamu na Facebooku.

Digitální televize Barrandov si na letošek klade za cíl „zintenzivnění návštěvnosti webu“, jako jednu z priorit v oblasti marketingu.

V případě České televize by ani vyšší návštěvnost k větším penězům z reklamy nepomohla, poslanci ji totiž zákonem reklamu na webu zakázali, platnosti má nový zákon nabýt koncem letoška. Objem ročních výnosů se pohybuje do deseti milionů korun.

ARBOinteractive proti zákonu, který ji vezme část byznysu, marně protestovala.

V televizi to (oficiálně) nejde

Plánovat podobné televizní kampaně kombinující reklamní prostor ČT a Barrandova je podle oficiálních prohlášení nemožné.

Reklamní časy ČT i Barrandova prodává zastupitelství Media Master, které prostřednictvím novozélandské společnosti ovládá podnikatel Tomáš Chrenek, zároveň též hlavní spolumajitel TV Barrandov.

„Tyto reklamní časy prodáváme odděleně, ne jak tu zaznělo, v nějakých balíčcích,“ ohradil se proti pátravým otázkám poslanců stran balíčkování Ivan Hyžák, generální ředitel Media Master, v červnu na schůzi volebního výboru.