Archiv na webu zpoplatní i Lidové noviny, také chystají elektronické vydání

Všechny články LN jsou dosud na internetu celé zdarma, jen je lze číst až ve 23.55 toho dne, kdy vyjdou na papíře.

Ani Lidové noviny si už nepůjde přečíst volně na webu, po Hospodářských novinách jsou LN dalším deníkem, jehož vydavatel se rozhodl za obsah tištěného vydání na internetu vybírat - jak za nejnovější číslo, tak za archiv.

„Během následujícího týdne dojde ke zpoplatnění zde zveřejňovaného aktuálního vydání deníku Lidové noviny, stejně tak archivu. Lidové noviny v elektronické podobě bude možné zakoupit na serveru Lidovky.cz již v ranních hodinách, a to za cenu výhodnější než v trafice,“ upozorňuje redakce na webu.

LN oznamují chystané zpoplatnění archivu na svém webu

LN oznamují chystané zpoplatnění archivu na svém webu

Všechny články Lidových novin jsou dosud na internetu celé zdarma, jen s tím omezením, že je lze číst až ve 23.55 toho dne, kdy vyjdou na papíře.

Mediální dům MAFRA, vydavatel Lidových novin či také Mladé fronty Dnes, rozhodnutím zpoplatnit papírové vydání následuje konkurenční Economii. Ta Hospodářské noviny na webu zpoplatnila počínaje dubnem, místo formy PDF je nabízí ve flashovém prohlížeči.

Narozdíl od Hospodářských ale Lidové noviny zatím neuvedly alternativní řešení pro mobilní komunikátory - chytré telefony či tablety. HN mají čtečku jak pro iPhone, tak iPad - v té druhé jsou aktuální vydání k prohlédnutí zdarma, protože čtečku první tři měsíce (do konce dubna) sponzoruje Raiffeisen Bank.

Sdílejte