Arkády Pankrác přidají restaurace a na střeše staví dvoupatrové medúzárium

Arkády Pankrác přeskládaly skladbu obchodních jednotek

Arkády Pankrác přeskládaly skladbu obchodních jednotek

Obchodní centrum Arkády Pankrác po 10 letech provozu prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která začala v lednu. Některé obchody byly nahrazeny novými, jiné změnily umístění, další dostaly modernější podobu. Přibude možností, kde se najíst.

Pankrácké centrum tak reaguje na to,že v jeho okolí v posledních letech vyrostla řada především kancelářských budov. „V našem centru se citelně zvýšila frekvence návštěvníků hlavně v době oběda. Ve všedních dnech je to až 25.000 lidí, což zvyšuje požadavky na rozmanitost nabízených jídel a prostorovou kapacitu,“ přibližuje ředitelka Arkád Pankrác Denisa Gálová.

„Proto do našeho gastronomického portfolia přibude velká restaurace včetně venkovního posezení u hlavního vchodu a na jaře příštího roku otevřeme rozšířený a modernější food court v prvním patře,“ avizuje. V létě se v centru otevřel Delmart, i s vlastní pekárnou. Už na jaře přibyla kavárna Starbucks s terasou.

„Změny na Arkádách jsou masivní, což je důsledek toho, že za deset let se potřeby a koncepce značek změnily a jejich požadavky na prostory jsou nyní odlišné, než když u nás před lety otevíraly,“ doplňuje. Restrukturalizace se kromě nákupní části týká zázemí a garáží, modernizace se dočkala i vzduchotechnika v celé budově. 

Střechu obchodního centra pak rozšíří Svět medúz. Medúzárium vzniká na ploše 700 metrů čtverečních, zabere dvě patra a zahrne 38 akvárií, která bude obývat na 10.000 medúz. Součástí má být největší kulovité akvárium na světě. Nový prostor bude mít vlastní restauraci, v níž má působit šéfkuchař Tomáš Jiskra.